All posts by Jumpravas Internātpamatskola

Februāris

5. februāris – Lasīšanas maratons.

11. februāris Jubilāru ballīte.

13. februāris – Valentīna dienas ballīte.

19. februāris – Diagnosticējošais darbs latviešu valodā 6. klasei.

20. februāris –Diagnosticējošais darbs latviešu valodā 3. klasei.

20. februāris – „Jautrās stafetes latviešu valodā, matemātikā …” Pasākums 2. – 9. C klašu solēniem.

26. februāris – Diagnosticējošais darbs matemātikā 3. klasei.

27. februāris – Diagnosticējošais darbs matemātikā 6. klasei.

Pasākums „Pie barikāžu ugunskura”

1. janvārī mūsu skolā notika pasākums „Pie barikāžu ugunskura”.

To ar Latvijai veltītām dzejas rindām  atklāja Alans, Karolīna un Aurika.

Skolā viesojās zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona galvenais virsseržants Uldis Veliks un zemessargs Tatjana Skrebele.

Viņi skolēniem pastāstīja par zemessardzes darbību un attīstību. Izglītojamajiem bija iespēja pielaikot zemessarga formastērpu, apskatīt inventāru jeb aprīkojumu.

Par barikāžu notikumiem Rīgā 1991. gada janvārī stāstīja skolas sporta skolotājs Zintis Bergmanis, kurš pats bija piedalījies tā laika barikādēs.  Skolotājs pastāstīja, ka viņš ar pārējiem domubiedriem sargāja TV torni Zaķusalā. Salu tilts bija aizbarikādēts. Viņš savā postenī atradās no plkst. 18:00 līdz nākamās dienas rītam plkst. 6:00. Barikāžu dalībnieki mainījās ik pēc 12 stundām.

Z. Bergmanis ir saņēmis 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Šo apbalvojumu piešķir barikāžu dalībniekiem par 1991. gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja 1991. gada barikāžu dalībniekus.

U. Veliks skolēniem uzdeva jautājumus par barikādēm. Tie, kas pareizi atbildēja uz tiem, saņēma nozīmītes.

Pēc tam pie ugunskura cepām desiņas un dzērām tēju.

Paldies mūsu atsaucīgajiem viesiem par saturīgi kopā pavadīto pēcpusdienu!

Paldies skolotājai V. Bangai par pasākuma noorganizēšanu.

Skolotāja G. Ūbele

Leļļu teātra izrāde „Pūces piens”

15. janvārī skolā viesojās biedrība „Latvijas Leļļu Teātru Klubs” ar izrādi “Pūces piens”.

Rūķu vīram vārdā Ķērpītis ļoti garšo piens, bet nepatīk pūces. Viņš nolemj padzīt Pūci no piemājas meža, lai, Pūces ūjināšanas netraucēts, varētu baudīt pienu.

Taču, līdz ar Pūces pazušanu Ķērpīša govs sāk dot aizvien mazāk un mazāk piena, līdz piens pazūd pavisam.

Izrādās, ka dabā viss ir saistīts un Pūce ieņem savu svarīgo vietu dabas procesu ķēdē, kas ļauj augt sulīgam āboliņam.

Vai rūķa apņēmība ir spēcīgāka par lepnumu? Vai Ķērpītim izdosies panākt līdzsvara atjaunošanos dabā? Vai viņam vispār ir jelkāda nojausma, kā to izdarīt? Vai pūces ir līdzīgākas rūķiem nekā govīm?

Tie ir labi jautājumi, uz kuriem atbildes zina tikai paši rūķi. Iepazīties ar šiem gudriniekiem varējām, noskatoties ceļojošā leļļu teātra izrādi “Pūces piens”.

Izrādē ir nedaudz mūzikas, daudz cilvēcības un viena neliela pazemes ala, kurā reizēm dzīvo viens no leļļu teātra aktieriem.

3./4. klases skolēnu ekskursija uz Lielvārdes bibliotēku

Sociālo zinību stundas ietvaros 3./4. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Lielvārdes bibliotēku. Tur bērni apskatīja gar sienām izvietotos milzīgos grāmatu plauktus. Bibliotekāres pastāstīja, ka lasītavā pieejamas apmēram 2000 bērnu grāmatas. Bērni labprāt šķirstīja un lasīja dažādas grāmatas, kā arī iepazinās ar bibliotekāra profesiju. Noskaidrojām, kā bibliotekāre reģistrē grāmatas, kā tās jāizvēlas un kā tās var paņemt līdzi uz mājām. Daži bērni izteica vēlmi vēlreiz atnākt uz bibliotēku un paņemt lasīšanai uz mājām kādu grāmatu.

Skolotāja S. Roga

Janvāris

8. janvāris – Sporta laureāta pasākumu cikls – basketbola spēles apmeklējums Ogrē.

14. janvāris – 3./4. klases skolēnu ekskursija uz Lielvārdes bibliotēku.

15. janvāris – Leļļu teātra izrāde „Pūces piens”.

16. janvāris – Pasākums „Pie barikāžu ugunskura”.

Ziemassvētku koncerts

20. decembrī Rūķu ballīte pārvērtās par svinīgu pasākumu, kurā tika sveikti skolēni, kas ir mācījušies labi un teicami, nav kavējuši skolu, ir aktīvi piedalījušies skolas pasākumu vadīšanā.

Rūķu skolotāja pēc padarītā darba varēja priecāties par košo eglīti un atstātajām dāvanām.

Mazliet mēs visi esam rūķi. Īpaši, kad ļaujam kādam justies sevišķi priecīgam un mīlētam – kad sniedzam negaidītas bučas, kad uzdāvinām puķīti bez jebkāda iemesla, kad mūsu mīļajiem dodam iemeslu laimīgi pasmaidīt.

Lai jums gaiši Ziemassvētki,
Laimīgs arī Jaunais gads!
Piepildās lai visi sapņi,
Laimīgs kļūsti arī pats!

Vecākā internāta skolotāja I. Lapena

Pasākums „Rūķi taisa brīnumus”

Jau kopš seniem laikiem Ziemassvētku vecītis un viņa palīgi rūķi dzīvo kaut kur, no ļaužu acīm noslēpušies, un visu gadu gatavo dāvanas. Neviens nekad nav redzējis rūķu mitekļus vai rūķus pašus, jo viņi ir tik prasmīgi meistari uz slēpšanos, ka mēs varam paiet tiem cieši garām, pat virsū uzgrūsties, bet pamanīt viņus neizdosies. Pat aiz putekļa, aiz mēnesstara ēnas rūķis prot noslēpties! Visu pavasari, vasaru un rudeni rūķi čakli strādā, gatavo dāvanas.

Bet dienā, kad uzsnieg pirmais sniegs, rūķi liek pie malas pabeigtās, nepabeigtās un iesāktās dāvanas, lai darinātu kaut ko paši sev. Katrs rūķis mācās dziesmiņas, dzejoļus, izgatavo apsveikumus, raksta vēlējumus, gatavo priekšnesumus, lai Ziemassvētkus sagaidītu, iepriecinot bērnus, vecākus, skolotājus un paši sevi.

Skolā sanāca daudz rūķu, kuri rādīja sagatavotos priekšnesumus. Visu vakaru priecājās, sagaidīja Ziemassvētku vecīti, skaitīja pantiņus, saņēma dāvanas un ballējās.

Svētku egles iedegšana

10. decembrī, kad skolas apkārtnē parādījās rūķi un skolas telpas bija izrotātas, atveda mūsu izvēlēto egli.

To pušķojām ar zelta un sārtām bumbām. Iededzām baltas gaismiņas.

Šajā svētku gaidīšanas laikā cepām piparkūkas, gatavojāmies svētku pasākumiem.