Category Archives: Notikumi

Skolotāju dienas pasākums.

Ar rudenīgām lapām un dzērvju kāsīm ir atnākusi Skolotāju diena. Mūsu skolas skolēni pulcējās zālē, lai sveiktu un teiktu sirsnīgus vārdus skolotājiem.

9. klases skolēni veltīja skolotājiem dzejas rindas, sakot, ka viņi vēl ilgi paliks viņu atmiņās un teica: ” Paldies, ka jūs mums  esat. ”

Pēc tam bija dažādi nelieli pārbaudījumi un uzdevumi skolotājiem – pupiņu šķirošana, zīmēšana ar aizsietām acīm, mīklu minēšana u.c.

Skolas ansamblis veltīja muzikālu sveicienu skolotājiem.

Skolotājus sveica arī pārējo klašu skolēni.

Pēc svinīgā pasākuma, skolotāji tika  aicināti uz tasi kafijas, bet vecāko klašu skolēni vadīja mācību stundas.

 

 

Izbraukums pa Lielupi ar burinieku „Libava” .

27. septembrī  Sociāli Orientētu Projektu Aģentūra mūsu skolas izglītojamajiem piedāvāja iespēju doties aizraujošā ceļojumā.

Tikām aicināti piedalīties izbraukumā pa Lielupi un Rīgas jūras līci uz burinieka „Libava”, vienlaicīgi iejūtoties dārgumu meklētāju lomās.

Pats piedāvājums bija patīkams, negaidīts pārsteigums. Gandrīz visi 30 skolēni, kuri devās ceļojumā, uz kuģa atradās pirmo reizi. Burinieks „Libava” no ārpuses izskatās kā pasaku filmās, arī notikumi uz kuģa klāja un kajītē bija kā pasakā. Visi notikumi, kas risinājās uz kuģa bija saistoši skolēniem, visu viņi darīja pirmo reizi, bet ar lielu azartu: pirmo reizi brauca ar kuģi, iepazinās ar kuģa kapteini,  vilka buras, stūrēja kuģa stūri, satikās ar pirātu, klausījās interesantus stāstus, iepazinās ar kajīti, redzēja, kā šauj ar lielgabalu, mācījās pievilināt Jūras dievu, meklēja un atrada dārgumus.

Daudz pārsteigumu, daudz labestības, daudz smaidu saņēmām no kuģa „Libava” komandas un Sociāli Orientētu Projektu Aģentūras pārstāvjiem.

Skolēni guva pozitīvas emocijas par šo piedzīvojumu. Gan pārdomātā tikšanās ar pirātu un dārgumu meklēšana, gan kapteiņa vārītā zupa, gan lielās, saldās kūkas un ziepju burbuļi būs tas, ko skolēni atcerēsies, kad domās par jūru, sauli un mūziku, kas skanēja uz kuģa.

Rakstu sagatavoja Jumpravas internātpamatskolas direktore B.Lisovska

 

Skolēnu pārdomas par piedzīvoto uz kuģaLibava:

 

Šī gada 27.septembrī devāmies ekskursijā uz Jūrmalu. Pa Lielupi braucām ar kuģi. Es ar kuģi braucu jau trežo reizi, bet maniem skolas biedriem iespēja pavizināties ar kuģi bija pirmo reizi. Laiks bija silts un saulains. Braucot ar kuģi vēroju jūru un sauli. Man ļoti patika pats kuģis, patika lielais Latvijas karogs, kas vējā skaisti plīvoja. Kuģa kajīte patika, jo tur bija mājīgi un silti. Pats labākais bija šāviens ar lielgabalu. Mūsu kuģa kapteinis cienāja ar garšīgām pusdienām.  Notikumi uz kuģa ir neaizmirstami un gribētos šādā ceļojumā doties vēlreiz. Paldies!

Linda K.

 

Man patika braukt ar kuģi pa Lielupi un jūru. Pirmo reizi redzēju, kā šauj ar lielgabalu, ļoti patika, kā no ūdens tiek izvilkta pudele , kurā bija ievietota karte, patika arī tas, kā mēs meklējām dārgumus uz salas. Mēs visi pūtām burbuļus un tas bija tik skaisti. Es nekad neaizmirsīšu, kā es stūrēju kuģi. Paldies!

Raitis M.

 

Man,  braucot ar kuģi, ļoti patika stāvēt un skatīties uz jūru un kuģa burām. Patika meklēt un atrast dārgumus. Es saku Jums paldies!

Sanders G.

 

Man patika braukt ar kuģi pa Lielupi. Es pirmo reizi redzēju tik daudz skaistas jahtas un laivas. Man bija interesanti, kad stāstīja visādas lietas par kuģi un jūrnieku dzīvi uz tā.  Man ļoti gribētos vēl kaut ko tādu piedzīvot, jo uz kuģa bija jāpilda vairāki interesanti uzdevumi, man patika viss. Paldies, ka mūs pacienājāt  ar visādiem gardumiem. Paldies par zivju zupu, man tā ļoti garšoja. Paldies par garšīgajām kūkām un dzērienu. Paldies, ka mūs uzaicinājāt piedalīties ceļojumā!

Karolīna A.

 

Ar kuģi braucu pirmo reizi. Man patika pašam stūrēt kuģa stūri, iepazīties ar kuģa kajīti, meklēt dārgumu lādi, patika vērot, kā šauj ar kuģa lielgabalu. Garšoja kūkas un kapteiņa vārītā zivju zupa. Paldies!

Dāvis M.

 

Man ļoti patika izbrauciens ar kuģi. Tas bija ļoti interesanti.  Labākais bija tas, ka es biju komandas kapteine. Man bija jāpilda dažādi pienākumi un uzdevumi.Es biju atbildīga par pirātu karogu. Mūsu uzdevums bija meklēt apraktos dārgumus, lai tos atrastu bija nepieciešama karte. Mēģinājām pielabināt Jūras dievu, pūšot ziepju burbuļus. Tad šāvām ar kuģa lielgabalu. Jūrā ieraudzījām pudeli, kurā bija ievietota karte. Pēc kartē norādītās shēmas, devāmies uz Neasā naža salu, kur meklējām apraktos dārgumus. Lādi atradām, tā bija pilna ar “zelta” monētām.Visiem sadalīju atrastos dārgumus – šokolādes naudiņu. Ekskursija bija izdevusies. Paldies visiem!

Megija C.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rudens kross.

26. septembrī – skaistā un saulainā dienā – Lielplatones internātpamatskolā notika Latvijas Speciālās Olimpiādes organizētais LR rudens kross, kas pulcēja kopā 150 sportistus no 15 speciālajām izglītības iestādēm.

Atkarībā no vecuma, sportisti sacentās vairākās vecuma grupās – cerību sportisti divās vecuma grupās, zēni un meitenes, pārējie sportisti 4 vecuma grupās, zēni un meitenes, attiecīgi veicot 300, 500, 600, 1000, 1500 un 2000 m garas distances.

Rezultāti:

Vārds, uzvārds Grupa Distance Vieta
Kristers Auziņš III. gr. 1500 m 13
Mikus Grope I.gr. 500 m 9
Vilmārs Kirilovs I.gr. 500 m 20
Ivo Krastiņš I.gr. 500 m 5
Guntars Liepiņš III.gr. 1500 m 14
Ainis Lipiņš III.gr. 1500 m 6
Sanita Pļaviņa III.gr. 1000 m 6

Muzikāla izrāde “Draugu sarunas”.

19. septembrī suminājām septembra un oktobra jubilārus. Šajā mācību gadā katrs jubilārs dāvanā no skolas saņems šampūnu. Paldies arī tiem skolēniem, kuri bija sagatavojuši apsveikumus saviem klasesbiedriem.

Visi kopā ar jubilāriem – Lūciju, Juliānu, Agni, Dāvi, Kristapu, Ilvaru, Guntaru un Pēteri noskatījāmies apvienības “Burbuļciems” muzikālu izrādi “Draugu sarunas”.

Skolēniem izrāde ļoti patika, tā bija pamācoša. Kā arī visi varēja iesaistīties izrādes gaitā gan dziedot, gan izkustinot rokas un kājas 🙂

Sanders un Simona pat varēja spēlēt teātri pie mikrofoniem.

Vēlāk jubilāri tika aicināti uz tasīti kafijas un gabaliņu kūkas.

 

 

 

Izstāde “Riga Food 2017”.

7. septembrī četri profesionālās izglītības programmas “Ēdināšanas pakalpojumi” 1.kursa audzēkņi devās uz starptautisko pārtikas izstādi “Riga Food 2017” Ķīpsalā.

Šeit ikviens gardēdis var smelties idejas savai ēdienkartei, nogaršot daudz ko jaunu un baudīt pavāru, konditoru un bārmeņu šovus. Skolēni ar lielu interesi piedalījās pārtikas produktu degustācijās.

Tāpat arī apskatījām pārtikas pārstrādes un ražošanas iekārtas.

Vislielāko uzmanību piesaistīja “Dansukker” stends, kurā apmeklētājus uzrunāja un iepazīstināja ar jaunumiem aktrise Ieva Aleksandrova  – Eklone ( “Dansukker” reklāmas seja).

Anete kā topošais pavāra palīgs, atbildot uz jautājumiem par maizi – karašu, savā īpašumā ieguva koka karoti.

 

 

4. septembra ekskursija.

Tradīcija – katru gadu 1.septembrī visi sēžamies lielajā autobusā un dodamies ekskursijā.

Tā kā 1.septembris bija piektdiena, tad nu ekskursijā devāmies 4.septembrī. Rīts bija lietains. Tomēr visiem par prieku, laiks uzlabojās.

Šajā mācību gadā devāmies uz izklaides parku “Avārijas brigāde”.

Skolēniem ļoti patika ekskursija, vēl ilgi pēc tam visi dalījās iespaidos par redzēto un piedzīvoto.

 

 

 

1. septembris – Zinību diena.

Kad kļavas lapu plaukstās sāk zīmēt sārtus un dzeltenus rakstus, klāt ir rudens. Septembra rītos katrs zāles pudurītis un krūmiņš zirneklīšu tīmeklī auklē rasas pērlītes. Tās noskatās, kā garām aiziet cilvēki. Katrs ar savām domām, priekiem un bēdām.

Vasara savu darbu ir beigusi, klāt septembris ar gladiolām un jautrām, spurainām asterēm.

Sākas jauns mācību gads.

Kāds tas būs, lielā mērā atkarīgs no mums katra.

Ir svarīgi, lai mūs vada kāds mērķis, kaut arī pirmajā mirklī mēs to nesaskatām, īsti neapzināmies.

Mēs esam tik dažādi – gan atvērti, gan sevī noslēgušies, gan augstprātīgi un cienīgi. Taču sirds dziļumos visi pazīstam biklumu, skumjas un šaubas. Kad nepieciešams drauga plecs un kāds saules stariņš sirdī.

Vēsos septembra rītos sastapto cilvēku smaids un laba rīta vēlējums īgnumu aizpūš kā vējš. Tas ir maz un reizē tik daudz, tas ir vienkārši un reizē tik nepieciešami.  Smaids ir kā saules stars, kurš saista ar neredzamiem pavedieniem mūs visus. Tad pelēka diena var kļūt par varavīksni labiem darbiem, jo vislielākā vērtība ir tam, ko mēs darām no sirds, pat tad, ja citi to neievēro.

1.septembra svinīgais pasākums pulcēja skolēnus , vecākus un skolotājus skolas aktu zālē. Skanot mūzikai, 9.klases skolēni ieveda mazos pirmklasniekus – Endriju, Vilmāru un Martu. 1.klasē mācības šogad uzsāks arī Ilvars un Vitālijs.

Klātesošos uzrunāja skolas direktore Benita Lisovska, direktores vietniece mācību darbā Sandra Roga.

Lielvārdes novada domes pārstāve Aija Mazitāne bija ieradusies apsveikt pirmklasniekus un viņu audzinātājas Liānu Krieviņu un Elgu Ķervāni jaunajā mācību gadā.

Mazie pirmklasnieki paši dejoja un arī pārējos iesaistīja dejā “Jautrā ballīte”.

Skolas ansamblis veltīja dziesmu kā apsveikumu visiem Zinību dienā.

Pasākuma noslēgumā 9.klases skolēna Agņa rokās skanot zvaniņam, visi tika aicināti uz pirmo klases stundu šajā mācību gadā.

 

 

Lai mums visiem pietiek pacietības, iecietības, vēlmes un veiksmes labiem darbiem jaunajā mācību gadā!

 

9. klases skolēnu izlaidums.

2.jūnijā plkst.12:00 Jumpravas internātpamatskolā notika 9. klases izlaiduma svinēšana.

Apliecību par 9. klases beigšanu saņēma 6 izglītojamie.

Pasākumu atklāja skolas direktore Benita Lisovska. Skanēja valsts himna.

Direktores vietniece mācību darbā Sandra Roga nolasīja rīkojumu par skolēniem, kuri pabeidza 9. klasi un izsniedza apliecības par pamata izglītības iegūšanu.

Klātesošie radi un draugi apsveica savus absolventus.

Atmiņās kavējās un labus vārdus veltīja skolotājas, kuras ir bijušas devītajiem audzinātājas – Liāna Krieviņa, Silvija Raga, Agita Uzulniece, Rita Bobkova, un Vineta Banga.

Absolventus sveikt bija ieradušās – Jumpravas pagasta pārvaldes vadītāja Diāna Borozkina un Lielvārdes novada pašvaldības izglītības nodaļas speciāliste Inga Škapare.

Absolventus un viesus ar savu vokālo un instrumentālo sniegumu priecēja mūziķis Juris Neretnieks.

Arī 9. klases izglītojamie klases audzinātājas Ritas Bobkovas vadībā bija sagatavojuši skaistas dzejas rindas, ar ko pateicās skolai.

Rakstu sagatavoja un pasākumu vadīja skolotājas – audzinātājas Rita Bobkova un Vineta Banga.

 

 

Vasaras jubilāru sveikšana.

Šoreiz jubilāri 30. maijā tika aicināti uz skolas pagalmu.

Paldies jāsaka Jānim un Kristapam, kuri parādīja savas izcilās zināšanas ugunskura kurināšanā.

Kā jau ierasts, jubilāri – Māris, Kaspars, Ivo, Gunārs, Dāvis, Sigita, Karolīna, Megija, Mikus un Igors saņēma dāvanā no skolas krūzīti, kā arī klasesbiedri bija sagatavojuši apsveikuma kartītes ar laba vēlējumiem.

Saule jubilārus lutināja 🙂

Visi draudzīgi cepām desiņas, ēdām svētku kūku.

Jubilāri bija ļoti priecīgi par šāda veida pasākumu.