Category Archives: Notikumi

Jaunumi 2018./2019. mācību gadā.

12. septembrī skolas direktore Benita Lisovska visus aicināja uz pārsteigumu.

2018./2019. mācību gadā mūs skolā sagaida 2 jaunumi –

  • ir pieejami e – klases pakalpojumi,
  • jaunas Jumpravas internātpamatskolas skolēnu dienasgrāmatas. Dienasgrāmatas skolēnus pārsteidza ar krāšņu vāka noformējumu, skolas iekšējiem kārtības noteikumiem, dienas plānu.

Vecākā internāta skolotāja Inga Lapena

Nodarbība „Esmu tīrs, esmu laimīgs’’.

Veselību veicinošas skolas ietvaros 12. septembrī mūsu skolā notika nodarbība „Esmu tīrs, esmu laimīgs’’. Atkārtoti pārrunājām jautājumu par roku higiēnu noskatoties izglītojošu filmu „Par Janča punci un tīrām rokām’’.  Mācījāmies praktiski mazgāt rokas, tās noslaucīt. Atsvaidzinājām zināšanas par personīgo higiēnu. Noskatoties animācijas filmu „Man ir tīri zobi’’, varējām atkārtot, kā pareizi rūpēties par zobu veselību.

Vecākā internāta skolotāja I. Lapena

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākums.

6. septembrī 6 tūkstoši skolēnu no visas Latvijas novadiem tikās Rīgā uz Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu – „Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākumu. Arī mēs – Dāvis, Karolīna, Vecākā internāta skolotāja Inga apmeklējām šo pasākumu kopā ar Lielvārdes novada skolu skolēniem. Pirms koncerta bija iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Koncerts bija brīnišķīgs. Paldies!

13. septembrī Skolas somas vēstneši Dāvis un Karolīna skolas aktu zālē dalījās savos iespaidos par pasākumā redzēto, dzirdēto ar fotogrāfijām un video.

Vecākā internāta skolotāja Inga Lapena.

3. septembris – Zinību diena.

Kokos lapas sāk zaudēt savu vasarīgo sulīgumu, zaļā krāsa lēnām pārtop dzeltenā vai sarkanīgā tonī. Kaut kur iztālēm vēsais rudens vējš traucas pāri koku galotnēm, paķerot sev paspārnē putnus.

Nu jau tradicionāli Zinību dienā skolas priekšā kā bišu spiets viens pēc otra ierodas Jumpravas internātpamatskolas skolēni un skolotāju kolektīvs. Gan lielie, gan mazie skolēni, rudenīgās puķes rokās cieši turot, nāk pa skolas Zinību aleju. Kādam šī Zinību diena ir pirmo reizi, bet kādam – pēdējo, tas šo dienu padara vēl īpašāku un svinīgāku. Klāt rudens, klāt jaunais mācību gads – skolā aicinoši sāk skanēt skolas zvans.

Ar skolas direktores uzrunu zālē tika aicināti 1. klases skolēni, kurus ieveda 9. klases skolēni. Alans un Egils bija sagatavojuši dzejoļus par septembri. Skolas ansamblis iepriecināja pirmklasniekus ar dziesmu ‘’Skolas soma”. Alans uzaicināja visus uz dziesmu, pavadījumu spēlēja skolotājs Antonijs.

Ciemos bija atbraukusi Izglītības , kultūras un sporta komitejas, Sociālo un veselības lietu komitejas locekle Anita Streile, kura veltīja uzmundrinošus vārdus skolēniem, pedagogiem jaunajā mācību gadā.

Pēc svinīgā pasākuma skolēni devās uz pirmo klases stundu, bet pēc svētku pusdienām devās uz izklaides parku ‘’Avārijas brigāde’’.

Vecākā internāta skolotāja I. Lapena

9. klases izlaidums.

Šķita, ka visi uztraukumi maija beigās būs jau garām, bet nekā! Devītajai klasei vēl priekšā lielākais un arī svinīgākais pārbaudījums – izlaidums.

Ja kāds domā, ka ir viegli stāvēt skolotāju, ciemiņu un skolas darbinieku priekšā, tas kļūdās. Uztraucāmies visi – gan skolēni, gan audzinātājas.

Tomēr tā diena – 5. jūnijs – pienāca ļoti ātri. Devītie bija gatavi saņemt diplomus.

Rīts sākās ar meiju un ziedu smaržu, kā jau visās skolās. Zāle bija izrotāta, vecāki, brāļi un māsas ieņēmuši savas vietas. Vēl tikai sagaidījām ciemiņus no Lielvārdes novada izglītības nodaļas, un absolventi ienāca zālē savu audzinātāju Ritas Bobkovas un Vinetas Bangas pavadībā.

Šogad Jumpravas internātpamatskolas 9. klasi absolvēja 4 izglītojamie – Dāvis, Ainis, Eva un Agnis.

Pēc valsts himnas noklausīšanās audzinātāja Rita Bobkova pieteica skolas direktores uzrunu. Direktore pastāstīja par jauniešiem, kas saņems apliecības, kā arī veltīja viņiem skaistus ceļa vārdus.

Tika pasniegtas apliecības, dāvanas un ziedi. Absolventi pateicās skolai, skolotājiem un vecākiem ar skolotājas Ritas Bobkovas vadībā sagatavoto montāžu un ziediem.

Izlaiduma norisi vadīja audzinātāja Rita Bobkova.

Pasākumu skaistāku padarīja Jura Neretnieka dziesmas.

Pēc svinīgajām pusdienām  absolventi dejoja valsi, ko viņiem bija iemācījusi skolotāja Ilona Moisejeva.

Izrādījās, ka, neraugoties uz uztraukumu, izlaidums mums bija izdevies skaists, svinīgs un ļoti sirsnīgs.

Pasākuma norises gaitu aprakstīja skolotāja Rita Bobkova

 

Festivāls “Latvijas dziesma”.

24. maijā skolas vokālais ansamblis devās uz Koknesi, lai “Likteņdārzā ” piedalītos festivāla “Latvijas dziesma” lielkoncertā.

Šis bija jau septītais Latvijas speciālo skolu festivāls, kas šogad bija veltīts Latvijas 100. dzimšanas dienai.

Izskanēja 34 priekšnesumi – dziesmas, dejas un citi.

Mūsu skolas ansamblis izpildīja Raimonda Paula dziesmu “Es vēlos”.

Koncerta noslēgumā visi dalībnieki kopā izpildīja Raimonda Tiguļa, Zigmāra Liepiņa dziesmas, kā arī latviešu tautas dziesmu “Pie Dieviņa gari galdi”.

Tas bija pozitīvām emocijām bagāts pasākums.

 

Mūzikas skolotājs Antonijs Kleperis

 

Pēdējais zvans Jumpravas internātpamatskolā.

Kad citās skolās pēdējais zvans jau bija pieklusis, Jumpravas internātpamatskolā pēdējais zvans 9. klases izglītojamajiem skanēja pirmdien, 21. maijā. Izrotātā aktu zālē devītos ieveda pirmās klases skolēni.

Ar O. Vācieša dzejoli pasākumu atklāja tā organizētāji – 8. klases skolēni. Īsumā tika raksturots katrs absolvents. Tālāk sekoja katras klases sagatavotie apsveikumi, pārbaudījumi, uzdevumi.

Vieni sveica ar pašgatavotām dāvanām un dzejoļiem, citi ar sagatavotiem pārbaudījumiem, vēl citi ar draudzīgiem, pašzīmētiem absolventu portretiem.

7.a klase liekot nosaukt īpašības, izveidoja stāstījumu par pašiem absolventiem.

4. – 8.c klases skolēni klātesošos un absolventus sveica ar ludziņu „Traucējums”.

Noslēgumā skanēja pēdējais zvans aicinot visus uz pārdomu brīdi pie pašu absolventu klāta svētku galda.

Pasākuma norises gaitu aprakstīja skolotāja Benita Otto.

Indiāņu teltis.

Saulainajā 15.maija pēcpusdienā ar skolotāja Ilmāra, sociālā pedagoga Ingas un aktīvāko skolēnu – Kristapa, Guntara, Aiņa, Gunāra palīdzību, bērnu grupiņas varēja būvēt savas indiāņu teltis. Visiedvesmojošāko brīvā laika pavadīšanu parādīja Markuss, Gunārs, Ivo. Kopā uzcēlām četras dažādas indiāņu teltis, skolas ziedošajā ābeļdārzā.

Paldies – indiāņu telšu sagatavošanās darbos skolas saimniekam Aivaram, veļas pārzinītei Žeņai.

Paldies – skolotājam Ilmāram un skolēnam Kristapam par atbalstu un palīdzību telšu celšanā.

Sociālais pedagogs I. Lapena.

 

 

 

 

Lielvārdes bibliotēkas apmeklējums.

10.maijā Alans, Vilmārs, Egils, Karolīna kopā ar skolas bibliotekāri pēcpusdienā apciemoja Lielvārdes bibliotēku. Skolēni varēja iepazīties ar bibliotēkas pakalpojumiem. Lielvārdes bibliotekāres iepazīstināja ar bērnu un jauniešu telpu, kurā var lasīt, izmantot datoru, lai lasītu sev interesējošo literatūru. Skolēni varēja apskatīt, kāda izskatās bibliotēkas apmeklētāja kartiņa.

Bērni iesaistījās sarunā ar bibliotekārēm un uzzināja, ka bibliotēkā notiek dažādi projekti, piemēram, skolēni pētīja Lielvārdes ielu vēsturi un zīmēja katrai ielai atbilstošu zīmējumu.

Bibliotēkas otrajā stāvā mūs sagaidīja bibliotēkas vadītāja, kura iepazīstināja ar izstādi no Ogres Centrālās bibliotēkas grāmatu labotājas Lienes Kābeles hobija, kā no nevajadzīgajām grāmatām brīvā laikā, izmantojot origami un orimoto tehniku, veidot brīnišķīgus darbus. Vilmārs spēja atbildēt uz bibliotekāres jautājumu, par bibliotēkas apmeklētāju skaitu. Karolīna padalījās iespaidos ar bibliotekāri par jauno izlasīto grāmatu no Bērnu žūrijas. Egilu un Alanu ieinteresēja vēsturiski fakti par Lielvārdes novada pagastiem.

Pēc bibliotēkas apmeklējuma pastaigājāmies pa Rembates parku.

Paldies Lielvārdes bibliotekārēm par laipno uzņemšanu.

Skolas bibliotekāre I. Lapena.