Category Archives: Notikumi

Barikāžu atceres dienas pasākums.

Janvārī mūsu skolā pie iedegta ugunskura notika Barikāžu atceres dienas pasākums.

Pasākuma vadītāja, skolotāja Vineta Banga saka: “Mums vienmēr jāatceras Barikāžu dienu notikumi. Tas bija laiks, kad bez ieročiem rokās, mūsu tauta sargāja Latvijas brīvību.”

Zemessargs Andris Zarāns – Barikāžu dienu dalībnieks – dalījās atmiņās par to laiku. Viņš parādīja skolēniem Barikāžu atceres dienu nozīmīti un aicināja būt Latvijas patriotiem.

Mūsu skolas jaunsargi – Guntars, Ainis, Kristaps pastāstīja par Jaunsargu darbību. Puiši dalījās iespaidos, kā viņiem gājis nometnē, kā arī parādīja fotogrāfijas, lai pārējiem skolēniem būtu labāks priekšstats.

Pasākuma noslēgumā skatījāmies dokumentālo filmu kadrus, kā arī bija konkurss par Latvijas vēstures to dienu notikumiem.

 

2017. gada 1. semestra pasākumu pārskats.

Septembris –
 •  Šajā mācību gadā skolas gaitas uzsāka pieci 1. klases skolēni. Pirmklasniekus un viņu audzinātājas jaunajā mācību gadā bija ieradusies sveikt Lielvārdes novada domes pārstāve Aija Mazitāne
 •  4. septembrī visiem skolas skolēniem bija lieliska iespēja apmeklēt izklaides parku “Avārijas brigāde”, kas atrodas Lielvārdes novada Lēdmanes  pagastā.
 •  7. septembrī Profesionālās izglītības programmas “Ēdināšanas pakalpojumi” 1. kursa audzēkņi apmeklēja Starptautisko pārtikas izstādi “Riga Food 2017” Ķīpsalā, Rīgā.
 •  19. septembrī ar muzikālu izrādi “Draugu sarunas” sveicām septembra un oktobra jubilārus. Pēc izrādes jubilāri tika aicināti uz tasīti kafijas un gabaliņu kūkas.
 •  26. septembrī piedalījāmies Latvijas Speciālās Olimpiādes organizētajā LR rudens krosā, kas notika Lielplatones internātpamatskolā.
 •  27. septembrī Sociāli Orientētu Projektu Aģentūra mūsu skolas izglītojamajem piedāvāja iespēju doties aizraujošā ceļojumā. Tikām aicināti piedalīties izbraukumā pa Lielupi un Rīgas jūras līci uz burinieka “Libava” vienlaicīgi iejūtoties dārgumu meklētāju lomās.
Oktobris –
 •  2. oktobrī svinējām Skolotāju dienu. 9. klases skolēni bija sagatavojuši dažādus interesantus uzdevumus skolotājiem. Visu klašu skolēni bija sagatavojuši apsveikumus skolotājiem. Vecāko klašu skolēni labprāt novadīja 2 mācību stundas, lai skolotāji var atpūsties 🙂
 •  Oktobra sākumā, kā katru gadu norisinājās radošo darbu izstāde “Rudentiņš bagāts vīrs”.
 •  Darbību uzsāka programma “Skolas piens”. No 3. oktobra 3 reizes nedēļā skolēni varēja saņemt porciju pasterizēta piena.
 •  Arī šogad laikā no 9. līdz 13. oktobrim Lielvārdes novada pašvaldība sadarbībā ar Lielvārdes novada izglītības iestādēm organizēja Karjeras nedēļu – “Amats ir pamats”. 12. oktobrī piedalījāmies noslēguma pasākumā Lielvārdes kultūras namā.
 •  18. oktobrī Lielvārdes novada Sporta centrā notika skolu sacensības “Lieliskā balva 2017”. Mūsu skolas komanda savā īpašumā ieguva basketbola bumbu.
Novembris –
 •  Pateicoties programmai “Augļi skolai” skolēniem ir iespēja 3 reizes nedēļā saņemt svaigus augļus un dārzeņus.
 •  2. novembrī 1. kursa pavāra palīgi piedalījās Starptautiskajā pavāru palīgu konkursā “Protu, varu, daru”. Konkurss norisinājās Rīgas 5. internātpamatskolā  – attīstības centrā. Kā mājas darbu līdzi vedām mūsu pašcepto torti – veltītu Latvijas simtgadei. Žūrija konkursā vērtēja kanapē maizīšu pagatavošanu, augļu plates sagatavošanu, kā arī galda uzklāšanu 4 personām.
 •  Tuvojoties Mārtiņiem, mazo klašu skolēni krāsoja gaiļus, kuri pēc tam priecēja visu acis skolas aktu zālē.
 •  Kā katru gadu, arī šogad notika Lāčplēša dienai veltīts sporta pasākums. Labākie sportisti tika apbalvoti 17. novembra svinīgajā pasākumā.
 •  Par godu Lāčplēša dienai jau trešo gadu pēc kārtas skolēni devās lāpu gājienā.
 •  14. novembrī ar leļļu teātra izrādi “Mēness taurenis” sveicām novembra un decembra jubilārus. Pēc izrādes jubilāri tika aicināti uz tasīti kafijas un gabaliņu kūkas.
 •  15. novembrī Latvijas valsts svētku priekšvakarā 9. klases un arodklases skolēni devās ekskursijā uz Aizkraukli. Viņiem bija iespēja apskatīt muzeja “Kalna ziedi” ekspozīciju, kā arī apmeklēt Aizkraukles sporta centru.
 •  Gatavojoties Latvijas valsts neatkarības 100. gadadienai, mūsu skolā radās iecere, sagatavot virkni pasākumus par Latvijas Republikas vēsturi un dažādiem notikumiem laikposmā no 1918. gada līdz 2018. gadam. Organizēt un vadīt pasākumus ir uzņēmusies skolas direktore B. Lisovska. 17. novembrī, sagaidot Latvijas valsts 99. dzimšanas dienu, notika pirmais šī cikla pasākums.
 •  22. novembrī mūsu skolā viesojās lektore Solvita, lai ar vecāko klašu skolēniem runātu par saskarsmi.
Decembris –
 •  6. decembrī 1. kursa pavāra palīgiem bija lieliska iespēja apmeklēt Ķeipenes paparkūku studiju – uzzināt, kāpēc piparkūku mīkla ir brūna, piedalīties konkursos, kā arī pašam noglazēt savu piparkūku.
 •  21. decembrī mūsus skolu apciemoja Baltic International Bank Ziemassvētku rūķi. Bankas darbinieki bija sarūpējuši ļoti daudz un dažādas dāvanas, kā arī saņēmām speciālu dāvanu – 2500 EUR.
 •  21. decembra vakarā, kad beidzot bija uzsnidzis balts un pūkains sniegs, skolēni saposušies, varēja sākties izrāde “Pelēnu Ziemassvētki”.  Paldies visiem, kas piedalījās izrādes tapšanā! …un, tad jau pie durvīm klauvēja Ziemassvētku vecītis… Visi skolēni skaitīja dzejolīšus, kā arī gāja kopā ar Ziemassvētku vecīti rotaļās.
 • 22. decembrī mūsu skolas skolēni visus klātesošos priecēja ar Ziemassvētku koncertu. Šajā mācību gadā sāka darboties dejošanas pulciņš, visiem bija lieliska iespēja noskatīties Laura Reinika dziesmas “Es skrienu” uzvedumu. Kā jau katru gadu, 1. semestri noslēdzot, tika sveikti skolēni par labām un teicamām sekmēm, labu un priekšzīmīgu uzvedību, skolas nekavēšanu.

 

Vismaz 2 mēnesī skolēniem bija iespēja apmeklēt kanisterapijas nodarbības.

 

 

 

 

Ziemassvētku koncerts.

Kad zemi pārklāj balts un pūkains sniedziņš, kad sarma, rītos smaidīdama, rotājas koku zaros un lāstekas savus degunus pieglauž logu rūtīm, tuvojas Ziemassvētku laiks.

Cilvēki šajā laikā kļūst labestīgāki, dāsnāki un atvērtāki pasaulei.

Šis ir laiks, kad gribas iepriecināt gan draugus, gan savu ģimeni.

Mūsu skolas skolēni visus klātesošos priecēja ar svētku koncertu.

Šajā mācību gadā sāka darboties dejošanas pulciņš, visiem bija lieliska iespēja noskatīties Laura Reinika dziesmas “Es skrienu” uzvedumu.

Koncerta noslēgumā visi kopā ar ansambli nodziedājām dziesmu “Priecīgus Ziemassvētkus!”

Kā jau katru gadu, 1. semestri noslēdzot, tika sveikti skolēni par labām un teicamām sekmēm, labu un priekšzīmīgu uzvedību, skolas nekavēšanu.

 

 

Ziemassvētku uzvedums “Pelēnu Ziemassvētki”.

Kad skolā sāk smaržot pēc piparkūkām, tuvojas Ziemassvētku laiks.

Visu decembri gatavojāmies uzvedumam “Pelēnu Ziemassvētki” – tas ir stāsts par to, kā Ziemassvētkiem gatavojās rūķīši, pelēni un zaķēni.

Kad lomas tika sadalītas,  gatavojām tērpus, maskas un dekorācijas.

Visiem par prieku, 21. decembrī uzsniga balts un pūkains sniedziņš.

Kad visi bija saposušies svētku drēbēs, izrāde varēja sākties.

 

Galvenajās lomās darbojās:

Sēne Dmitrijs.

Peles – Kaspars, Igors, Ainis, Armands, Diandrē, Raivis.

Rūķi – Rihards, Toms, Markuss, Aivis, Ivo, Tomass, Dāvis.

Sniegpārsliņas – Sanita, Anete, Laimdota, Linda, Karolīna, Simona.

Zaķi – Kristaps, Gunārs, Sanders, Raitis.

 

Uzvedumu krāšņāku padarīja priekšnesumi –

 • 1./2. klases skolēni “pelēni” ar deju “Vilcieniņš”,
 • 4./8. c klases skolēni ar deju “Rūķu darbi”,
 • Sniegpārsliņu deja,
 • pirmskolas, 1./3. c un 2.-4. c klases skolēnu “zaķēnu” priekšnesums “Zaķītis”.

 

Uzveduma noslēgumā visi “aktieri” nodziedāja dziesmu “Circenīša Ziemassvētki”.

Tad sekoja deju pulciņa priekšnesums L. Reiniks “Es skrienu”.

 

…un, tad jau pie durvīm klauvēja Ziemassvētku vecītis…

Visi skolēni skaitīja Ziemassvētku dzejolīšus vecītim, kā arī gāja kopā ar Ziemassvētku vecīti rotaļās.

 

 

 

Piparkūku studijas apmeklējums “Ķeipenes piparkūkas”.

Straujiem soļiem tuvojas Ziemassvētki.

1. kursa pavāra palīgiem un vēl 3 jauniešiem, kuri izteikuši vēlmi pēc 9. klases beigšanas mācīties arodklasē, bija lieliska iespēja apmeklēt Ķeipenes piparkūku studiju.

Ķeipenē mūs laipni sagaidīja piparkūku studijas vadītāja un īpašniece Ilze Andriksone ar vīru Aigaru.

Skatoties filmu un klausoties stāstījumā, uzzinājām, kāpēc piparkūku mīkla, sajaucot kopā baltas sastāvdaļas, ir brūna, kā arī bija iespēja nodegustēt piparkūkas.

Šīs piparkūkas ir īpašas ar to, ka to glazēšanai tiek izmantotas glazūras, kuras tiek gatavotas izmantojot tikai svaigu dārzeņu un augļu sulas.

Bija arī konkursi, uzmanīgi klausoties, katrs tika pie savas piparkūkas.

Noslēgumā mums bija lieliska iespēja katram pašam noglazēt savu piparkūku sirdi 🙂

 

 

 

 

 

 

Lekcija par saskarsmi vecāko klašu skolēniem.

22. novembrī mūsu skolā viesojās lektore Solvita, lai ar vecāko klašu skolēniem runātu par saskarsmi.

Skolēnu un skolotāju domas par pasākumu:

Kā pareizi sarunāties ar cilvēkiem. Izturēties vienam pret otru ar cieņu. (Kristaps)

Kā pareizi sasveicināties ar cilvēku. Izturēties ar cieņu viens pret otru. (Kaspars)

Kā draudzēties, būt pieklājīgam, nemelot, kā labāk izturēties pret citu cilvēku. Labas īpašības pret cilvēkiem. (Sanita)

Kā draudzēties, būt pieklājīgam, ka godīgs nemelo. Labi izturēties pret pārējiem cilvēkiem. (Kristaps)

Šodien uzzināju to, ka pēc cilvēka apģērba var noteikt kādos apstākļos dzīvo, raksturu cilvēka, kā arī protams ne katrs cilvēks ir labs, bet mācāmies to cilvēku pieņemt un iespējams, ka viņš mainīsies un nekad neizturēsies pret cilvēku slikti, jo iespējams, kad vēlāk gribēsi atvainoties viņam, iespējams, viņš vairs tev nepiedos, mācies piedot cilvēkam viņa kļūdas. Ja būsi labs pret cilvēku, viņš nekad nebūs slikts pret Tevi. (Linda)

Laba, patīkama un nepatīkama saskarsme. Kādas ir personīgās sajūtas tajās, iejusties cita cilvēka sajūtās. Atgādināt kādas sajūtas izraisītu otrā cilvēkā, ja pats saskartos ar doto situāciju. Vai patīk justies laimīgam. Katram ir tiesības justies laimīgam un drošībā. (Ināra)

Uzzināju par to, kā sarunāties ar klasesbiedriem, ka nevajag otram darīt tā, kas pašam nepatīk. Turpmāk iegūtās zināšanas pielietošu, kontaktējoties ar cilvēkiem. (Benita)

Es šodien ieguvu, ka nevar sist un apsaukāt un melot. Nemelot, neapsaukāt. (Tomass)

Lekcija laba, jo skolēni ieklausījās izvirzītajos jautājumos, mācījās secināt un pieņemt pareizos lēmumus. Labi piemēri. (Silvija)

Es uzzināju ļoti daudz saskarsmes, kā kontaktēties ar draugiem, vecākiem, brāļiem, māsām un ar citiem cilvēkiem kā uz ielas ar cilvēkiem, sabiedriskajos transportos. Tagad varēšu labāk sazināties ar cilvēkiem. (Kristers)

Jaunas saskarsmes. Nezinu. (Markuss)

Cienīt vienam otru. Mēģināšu nelamāties. (Agnis)

Kā nevajag citus aizskart. Neaiztikšu. (Diandre)

Šodien uzzināju, kas ir laba un, kas ir slikta saskarsme. Ka nevajag domāt sliktas domas. Kā tu gribi, lai izturas pret tevi, tā arī jādzīvo pašam. Ikdienā visu laiku sanāk saskarties ar skolēniem. Diemžēl lielākā daļa ir sliktā saskarsme, varu turpināt runāt ar skolēniem par labu saskarsmi (Gunita)

Par draudzību. Par to, ka jārunā taisnība. Būt draudzīgāks, nelamāties, nekauties. (Igors)

Es saprotu to, ka, ja es nemelošu, tad citi man nemelos, ka ja es neaizskaršu citus, mani arī neaizskars. Jābūt laipnam pret citiem, lai citi būtu laipni, jāsveicinās ar cilvēkiem un citi tevi sveicinās. Ja mēs viens pret otru būsim kā es rakstīju, tad būs man labi un arī citiem pieaugušajiem vai bērniem.  Skolotājām teikšu patiesību, ja neizpildīšu mājas darbus. Sveicināšu bērnus, pieaugušos. Centīšos neiesaistīties kautiņos vai citu bērnu apsaukāšanā. (Guntars )

Nedrīkst sist. Nedrīkst apsaukāties, nedrīkst mētāties, nedrīkst spert. Nedrīkst izturēties slikti. (Armands)

Šodien es uzzināju, ka es varu būt vēl labāka. Es vēlējos kaut ko daudz uzzināt, vajadzēs man būt tādai pašai kā citām meitenēm. Lai viņi neapsmej. Neapsaukājās. (Karolīna)

Pasākums notika sadarbībā ar Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas sociālo dienestu.

 

Latvijas dzimšanas dienai veltīts svētku pasākums.

Gatavojoties Latvijas valsts neatkarības 100.gadadienai, mūsu skolā radās iecere, sagatavot virkni pasākumu par Latvijas Republikas vēsturi un dažādiem notikumiem laikposmā no 1918.gada līdz  2018.gadam.Organizēt un vadīt pasākumus ir uzņēmusies skolas direktore B.Lisovska.

17. novembrī, sagaidot Latvijas valsts  99. dzimšanas dienu, notika pirmais šī cikla pasākums,tas iesākās ar direktores uzrunu un kopēji nodziedātu valsts himnu. Uz pasākumu bija ieradušies arī vairāku skolēnu vecāki.

Prezentāciju par politisko situāciju 1918.g. – 1928.g., kura bija ļoti sarežģīta, sevišķi šī perioda sākumposmā, un grūti izprotama, bija sagatavojusi 8. klase skolotājas L.Ozoliņas vadībā. Klausītājiem bija iespēja redzēt fotogrāfijas, kurās attēloti tā laika notikumi un svarīgi dokumenti, šai vēstures posmā nozīmīgu cilvēku portreti.

9. klase kopā ar skolotāju R.Bobkovu bija sagatavojuši prezentāciju  par  Latvijas administratīvo iedalījumu un tā maiņu attiecīgajā laika posmā.

Par latviešu skolu attīstību materiālu bija sagatavojusi 3./4. klase kopā ar direktori B.Lisovsku.

5.-7.a klase stāstīja par ražošanas attīstību. Šo stāstījumu viņiem palīdzēja sagatavot skolotāja R.Pučekaite.

Skolotāja B.Otto un 5.-7.b klase demostrēja prezentāciju  par kultūras dzīves norisēm, pastāstīja par tā laika ievērojamiem māksliniekiem, rakstniekiem. Klausītājiem bija interesanti redzēt gleznotāju, tēlnieku, arhitektu portretus un viņu veidotos darbus.

Skolotāja L.Krieviņa kopā ar 1./2.klasi bija sagatavojusi ļoti interesantu muzikālu rotaļu par tēmu „Lauksaimniecība”. Skatītāji ar sajūsmu un skaļiem aplausiem uztvēra šo priekšnesumu.

Par pasākuma muzikālo noformējumu parūpējās skolotāja A.Klepera vadītais zēnu vokālais ansamblis un C klašu koris. Zēnu ansamblis izpildīja E.Poles-Polītes dziesmu “Pasakā ienākot”, R.Paula dziesmas “Kur ko likt” un “Putniņš uz zara”, D.Robules dziesmu “Roku rokā” un A.Sirmā dziesmu “Tēvzemei”.

Pasākuma noslēgumā tika apbalvoti labākie sportisti – Lāčplēša dienas sacensību uzvarētāji, un skolēni, kuri uzrādījuši labākās sekmes mācībās septembrī, oktobrī un novembrī.

Pirms došanās mājās visi baudīja svētku pusdienas un kūku.

 

                              Aprakstu sagatavoja skolotāja L. Ozoliņa

 

 

 

Ekskursija uz Aizkraukli.

15. novembrī Latvijas valsts svētku priekšvakarā 9. klases un arodklases skolēni kopā ar audzinātāju devās ekskursijā uz Aizkraukli, lai to iepazītu tuvāk.

Muzejā “Kalna ziedi” skolēniem pastāstīja par pilsētas veidošanu, kā arī parādīja ļoti senus un interesantus vēsturiskus priekšmetus – ar kādiem strādājuši mūsu senči – stelles, karietes, pulksteņus, rakstāmmašīnu, akmens cirvi, graudu beržamās akmensdzirnavas un daudzas citas senlietas.

Muzeja darbiniece skolēniem parādīja arī Lāčplēša ordeni, ko saņēmis Aizkraukles novada iedzīvotājs, pirmās Latvijas brīvvalsts laikā.

Skolēni apmeklējuši arī Aizkraukles sporta centru.

Ekskursija skolēniem ļoti patika, pilsēta bija skaisti izrotāta ar sarkanbaltsarkanajiem karogiem.

Leļļu teātris “Mēness taurenis”.

14. novembrī skolā sveicām novembra un decembra mēneša jubilārus.

Novembra jubilāri:
 • Helmuts
 • Kristers
 • Linda
 • Laimdota
Decembra jubilāri:
 • Egils
 • Sanita
 • Mikus
 • Kristīne
 • Dāvis M.
 • Toms
 • Viesturs
 • Rinalds

Klasesbiedri bija jubilāriem sagatavojuši apsveikumus, kā arī katrs dāvanā saņēma šampūnu.

Pēc tam visi kopīgi noskatījāmies Rīgas leļļu teātra izrādi “Mēness taurenis”.

Vēlāk jubilāri tika aicināti uz tasīti kafijas un gabaliņu kūkas.