Category Archives: Notikumi

Vasaras diennakts nometne „Ceļotāji”

Ar Lielvārdes novada pašvaldības atbalstu Jumpravas internātpamatskolā no 10. līdz 15. jūnijam norisinājās vasaras diennakts nometne „Ceļotāji”.

Šajā nometnē varēja piedalīties Lielvārdes novada bērni.

Katrai dienai nometnē bija sava tēma.

Ceļojuma sākumā bērni iepazinās viens ar otru, izspēlēja sadraudzības spēles, dienas noslēgumā dejoja un dziedāja.

Ceļojumā mākslas pasaulē bērni piedalījās radošajās darbnīcās – mūzikas terapijā, mūzikas instrumentu izgatavošanā, dekoru veidošanā, smilšu aplikācijas izgatavošanā, kā arī piedalījās modes skatē, veidojot interesantus tērpus ceļotājiem.

Ceļojums sporta pasaulē – šajā dienā  visi piedalījāmies foto-orientēšanās spēlē, izspēlējām dambretes turnīru, veidojām sportisko kolāžu, piedalījāmies sportiskās stafetēs.

Ceļojumā dabas resursu un ekoloģijas pasaulē iepazinām eksperimentus, kas saistīti ar fizikas likumiem, gatavojām slaimu, vējdzirnavas, pūķus, pagatavojām garšīgus smūtijus, pētījām ūdeni.

Ceļojumā dabā braucām uz Viskāļu laivu bāzi, kur saimnieks rādīja un stāstīja par iekopto saimniecību, mācījāmies celt teltis, siet mezglus, salikt ceļotāja mugursomu. Dienas noslēgumā pie ugunskura dziedājām dziesmas ģitāras pavadībā un pirms pusnakts veicām nakts trasīti, meklējot skolas apkārtnē spokus.

Ceļojumā uz mājām dalījāmies iespaidos par nometnē pavadīto laiku, sagaidījām vecākus un posāmies uz mājām, lai ar labu noskaņu un spilgtiem iespaidiem baudītu vasaras brīvlaiku.

Paldies visiem nometnes uzaicinātajiem pasniedzējiem, brīvprātīgajiem, Lielvārdes novada domei, Jumpravas internātpamatskolas skolotājiem, darbiniekiem.

 

Nometnes vadītāja R. Pučekaite

9. klases izlaidums

Cik daudz gaismas uz ceļa,

Pa kuru mums jāiet…

Iesim!

Saņemt un starot…

Un dot.

Ziedu un smaržu virpulī ieskauti, pašā vasaras sākumā, 5. jūnija pusdienā, visi pulcējāmies uz Jumpravas internātpamatskolas 9. klases izglītojamo – Kaspara, Diandrē, Igora, Armanda – izlaidumu.

Skolas direktore B. Lisovska pasniedza apliecības par pamatskolas beigšanu un izteica pateicību klases audzinātājai B. Otto par atbildīgo darbu, rūpējoties par skolēnu labsajūtu.

Absolventus steidza sveikt vecāki, radi, skolotāji, skolasbiedri un paziņas. Skolas zāle kā vienmēr izrotāta ar fantastiskām ziedu kompozīcijām (par to paldies skolotājām!).

Paši absolventi sirsnīgi un izjusti pateicās saviem vecākiem un skolotājiem par sniegtajām zināšanām un atbalstu.

Klases audzinātāja  B. Otto savā uzrunā pieminēja taureņus, kuri aizlaižas, bet  laime ir iepazīt sevi un dzīvot saskaņā ar sevi. Viņa pateicās saviem audzēkņiem par kopīgi piedzīvoto un pārdzīvoto, vecākiem – par morālu atbalstu ikdienā un sadarbību, visiem kolēģiem, kas palīdzēja sarīkot šos skaistos svētkus.

Pēc svinīgās pasākuma daļas sekoja fotografēšanās.

Pie kopīga svētku galda pārrunājām, kā ir gājis pa šiem 9 gadiem.

Par muzikālo atmosfēru rūpējās mūziķis Juris Neretnieks, kurš veltīja dziesmas absolventiem, audzinātājai, skolotājiem, vecākiem un ciemiņiem un organizēja aizraujošas aktivitātes ballītē. Uz pirmo deju mūsu skolas absolventi aicināja savas mammas.

Ziedi iegūlās vāzēs un novīta, bet skolas gados gūtais nepazudīs nekad.

Lai veicas piepildīt savus sapņus!

Vecākā internāta skolotāja I. Lapena

Profesionālās izglītības programmas „Ēdināšanas pakalpojumi” 2. kursa izglītojamo izlaidums

Jūnijs skolā ienāk ar bērzu meiju un ceriņu reibinošo smaržu. Ir izlaidumu laiks, kad valda satraukums, gaidas un cerības uz kaut ko labu un aizraujošu nākotnē.

Saulainajā 4. jūnija dienā, pārvarot kvalifikācijas eksāmena pārbaudījumus un saņemot kvalifikācijas „Pavāra palīgs” apliecības, savus svētkus – izlaidumu – svinēja 2. kursa beidzēji –  Sanita, Kristaps Daniels, Kristaps, Anete un  audzinātājas R. Bobkova un V. Banga, profesionālo priekšmetu skolotāja G. Ūbele.

Par svarīgā brīža muzikālo noformējumu rūpējās Estere un Patriks Nikolajs Ozoliņi. 

Skola bija tā, kas pārvērta jauniešu ikdienu un atstāja neizdzēšamas pēdas turpmākajā dzīvē. Šobrīd nav svarīgi, cik gadi ir pavadīti šajā skolā. Galvenais ir tas, cik bagāti viņi iziet no šīs skolas. Ļoti ceram, ka mūsu bērni spēs novērtēt to, ko ir ieguvuši šajā skolā, un nekad nezudīs prieks par kopā pavadītajiem brīžiem, bet gūtās zināšanas kalpos par lielisku atspērienu, lai nokļūtu nākamajā pakāpienā.

 

Vēlēsim veiksmi jauniešiem viņu turpmākajās dzīves gaitās!

 

Vecākā internāta skolotāja I. Lapena

Audzinātāja R. Bobkova

 

 

 

Mācību gada noslēguma koncerts

Jau atkal ir pienācis pavasaris! Un kā jau vienmēr Jumpravas internātpamatskolā tika rīkots mācību gada atskaites koncerts.

Jau maija sākumā mūsu skolā skanēja dziesmiņas „Mammīte, bitīte, es tava puķīte” piedziedājums. Koncertā 1.-2. klases skolēni veltīja šo dziesmiņu savām māmiņām.

Skolotāja R. Sandore sagatavoja ar 1.-2. klases skolēniem deju „Koka karotes”.

9. klases skolēni ar skolotāju B. Otto parādīja skeču „Cepure”.

3.-4. klases skolēni ar skolotāju L. Krieviņu rādīja pasaku “Rācenis”.

Skolas direktore B. Lisovska un direktores vietniece mācību darbā S. Roga apsveica skolēnus ar dažādiem sasniegumiem.

Skolas ansamblis mūs iepriecināja ar R. Paula un G. Rača dziesmu „Un tieši tāpēc” skolotāja A. Klepera vadībā.

Visi kopā nodziedājām jautru dziesmiņu „Saulīte ar zobiem”.

Vēlot priecīgu un saulainu vasaru un sakot paldies par padarīto šajā mācību gadā, uz tikšanos 2. septembrī!

Vecākā internāta skolotāja I. Lapena

Pasākums „Latvijas Meža dienas”

24. maijā mūsu skolas skolēniem bija lieliska iespēja piedalīties Baltijā lielākajā meža izziņas pasākuma „Latvijas Meža dienas” aktivitātēs, kas notika LVM dabas parkā Tērvetē.

Šajā dienā šeit tika svinēti arī AS „Latvijas valsts meži” un biedrības “Zaļā josta” kopīgi rīkotās kampaņas “Tīrai Latvijai” noslēguma svētki.

No skolas izbraucām agri no rīta – 20 skolēni, divas mammas un skolotājas.

Pasākumā apmeklējām dažādas vides izziņas un radošās darbnīcas:

Mājupceļā skolēni stāstīja par iespaidiem, ko piedzīvojuši šajā pasākumā. Visiem patika brauciens ar vilcieniņu. Īsts piedzīvojums bija šaušana ar loku.

Skola saņēma biroja papīru un atlaižu kartes, lai varētu apmeklēt dažādu uzņēmumu organizētās ekskursijas.

Skolotāja G. Ūbele.

Brīvais laiks mūsu skolā

Skolotāja B. Otto iedrošina makšķerēt, palīdzot katram izgatavot savu makšķeri. Gunārs priecājas par pirmo noķerto zivi mūsu skolas dīķī.

Trenējamies braukšanā ar velosipēdiem.

Igors savā brīvajā laikā zīmē. Mācību gada noslēgumā bija apskatāma viņa darbu personālizstāde.

Visu klašu skolēni ar savām audzinātājām devās ekskursijās uz –

  • Lēdmanes atpūtas dabas parku „Trušu karaliste”,

  • Jumpravas “Gaiļu” dabas taku,
  • Bērnu rotaļu laukumu Jumpravā,
  • Viskāļu laivu bāzi,
  • Siguldu.

22. maijā četri 9. klases jaunieši ar audzinātāju B. Otto devās ekskursijā uz Siguldu.

Pirmais apskates objekts bija Siguldas bobsleja un skeletona trase. Pat karstajā pavasara dienā te bija interesanti. Varēja kājām noiet pa dažām virāžām, iesēsties “bobā”.

Patīkamu pārsteigumu radīja tauriņu mājas apmeklējums, kur lieli, skaisti tauriņi mēģināja nosēsties zēniem uz galvas, pleciem.

Gūtmaņa alas apskate, kāpiens augšup pa kāpnēm bija īsts spēku pārbaudījums.

Siguldas skaisto apkārtni zēni varēja skatīt pa Turaidas pils logiem.

Arī brauciens ar pacēlāju bija neparasts piedzīvojums šajā ekskursijā.

Paldies Kasparam par foto no personīgā arhīva!

 

9. klases audzinātāja B. Otto

Vecākā internāta skolotāja I. Lapena

 

Leļļu teātra izrāde „Divas Lotiņas”

23. maijā projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklējām Rīgas Leļļu teātra izrādi “Divas Lotiņas”.

Visā pasaulē, bet īpaši Latvijā, aktuāla ir problēma – mūsu dzīves ritms pēdējos gados radījis vēlmi izbaudīt „ātrās dzīves” garšu, kur nav laika remontēt ne vecas mēbeles, ne attiecības. Un nav arī laika parunāt ar bērnu par to, kā viņš jūtas situācijā, ja tētis ar māmiņu izlēmuši iet katrs savu ceļu. Šarmantus akcentus viņu piedzīvojumiem piešķīra iestudējuma vizuālais noformējums, par kuru parūpējies Lielā Kristapa balvas ieguvējs, mākslinieks Reinis Pētersons, un mūziķa Goran Gora klātbūtne, atskaņojot īpaši izrādei ”Divas Lotiņas” sacerētu oriģinālmūziku.

Par pamatu ņemta rotaļa, kurā pieaugušie caur jokiem, dziesmām un spēlēm runā par nopietnām lietām. Šī forma ļauj izvairīties no pieaugušo “paaugstinātā” toņa morālītes.

Skolēni, apmeklējot izrādi, bija pārsteigti, ka pieaugušie, sarunājoties un risinot ikdienas problēmas nelieto rupjus vārdus, ieklausās arī bērnu teiktajā un izskaidro lamāšanās cēloni. Skolēnos raisījās dažādas pārdomas par ģimenes dzīvi. Izrāde bija saistoša kā skolotājiem, tā arī bērniem – viņi līdz ar mazajiem smējās par dvīnīšu niķiem un stiķiem, bet vienlaikus nolasīja arī stāstā risināto pieaugušo attiecību sižeta līniju.

 

 

Vecākā internāta skolotāja I. Lapena

 

„Ābecītes svētki”

23. maijā skolā jau no agra rīta valda rosība. 1. klases skolēni staigā, saposušies svētku drēbēs, visus pārņēmis uztraukums. Šodien viņiem „Ābecītes svētki”.

1. klasi beigs Rainers, Artūrs, Keita, Mārtiņš, Liene Samanta, Dmitrijs, Daņila, Vitālijs. Visu mācību gadu skolēnus mācīja skolotājas Rita un Elga.

Visi skolēni svētku pasākumā rādīja, ko ir iemācījušies. Skaitīja dzejoļus un tautas dziesmas, dziedāja, rādīja rotaļas, stāstīja „Ābeces” gudrības.

Skolas direktore B. Lisovska sveica skolēnus ar laba vēlējumiem, diplomiem un dāvanām. Pasākuma noslēgumā visi svētku dalībnieki gāja rotaļās.

Bet… skolēnus gaidīja pārsteigums: klasē saklāts svētku galds, pie kura varēja cienāties ar saldējumu, sulu un augļiem.

Lai veiksmīgi turpmākie skolas gadi!

 

Skolotājas Rita un Elga

Pēdējais zvans

 Ir izskanējis pēdējais zvans Jumpravas internātpamatskolā. Tas skanēja četriem 9. klases jauniešiem – Igoram, Diandrē, Kasparam, Armandam.

 Šie zēni skolas vēsturē paliks ar labiem darbiem, apzinīgu mācīšanos, mākslinieciskiem dotumiem, aktierspēles uzvedumiem, skanīgām balsīm. Igors ir beidzis Lielvārdes novada JMMS, Kaspars kopā ar skolas ansambli visus 9 gadus ir piedalījies daudzos dziesmu festivālos, Dziesmu svētkos. Armands ir mēģinājis parādīt dīdžeja prasmes skolas Popielas koncertos.

 Šajā dienā pārējie skolas biedri bija izdomājuši dažādus pārbaudījumus devītajiem – lika sasiet kaklasaiti, atrast pareizos burtus un salikt vārdu, sameklēt ciparu jūklī skaitļus no 1 līdz 20.

 Devītie visus tos, kuri viņus sveica,

cienāja ar pašu ceptu rabarbermaizi.

 Zēni sveica skolotājus un tehniskos darbiniekus ar dzejoļiem, dziesmām, teatralizētu uzvedumu, kurā katrs no klātesošajiem varēja atpazīt sevi.

 Fotogrāfijās varēja pavērot, kā 9. klases skolēni mainījušies šo gadu laikā.

 Kad dziesmas bija izskanējušas, labie vārdi pateikti, devītos uz pēdējo stundu aicināja zvans.

 Pēc tam skolotāji un tehniskie darbinieki tika aicināti pie svētku galda, lai kopā ar devītajiem dalītos atmiņās par pavadītajiem gadiem.

9. klases audzinātāja B. Otto

Eiropas diena

 Eiropas diena, ko ik gadu atzīmē 9. maijā, ir veltīta mieram un vienotībai Eiropā.

Latvijas iedzīvotāji jau 15 gadus aktīvi izmanto iespējas, ko sniedz Latvijas dalība Eiropas Savienībā – paplašinājušās ceļošanas un studiju iespējas, tiek saņemts plašs atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai, uzlabojas vides un dzīves kvalitāte. Nozīmīgi ir izprast, ka ikviens no mums ir aktīvs un atbildīgs Latvijas un Eiropas līdzveidotājs – zinošs, kritiski domājošs un drosmīgs.

 Tāpēc tradicionāli Eiropas dienā, 9. maijā,  sanācām skolas zālē, lai iepazītos ar interesantiem faktiem par Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Kaspars, Kristaps un Armands stāstīja par savu aizraušanos zīmēt karogus, un mēs kopā pārrunājām “Eiropas eksāmena’’ jautājumus.

Vecākā internāta skolotāja I. Lapena