“Ko tu zini? Ko tu proti?”

9. maijā mūsu skolā notika pasākums 5.-9.klašu skolēniem “Ko tu zini? Ko tu proti?”, kura ievads bija veltīts Eiropas dienai, bet galvenā pasākuma daļa – mūsu dzimtenei Latvijai.

Pasākuma mērķis – atkārtot apgūtās tēmas par Latviju, uzzināt kaut ko jaunu. Jautājumi, uz kuriem skolēniem bija jāatbild, aptvēra tēmas par Latvijas dabu un ģeogrāfiju. Pasākumu organizēja un vadīja skolotāja Lūcija Ozoliņa.

Pasākuma ievadā skolotāja uzdeva skatītājiem jautājumus par Eiropas Savienību un pastāstīja par ES rašanos, par to, kāpēc tiek svinēta Eiropas diena un kāpēc to svin tieši 9. maijā.

Pārejot uz tēmu par Latviju, 9. klases skolēns Armands nolasīja P.Brūvera dzejoli “Kur?”. Šajā emocionāli spilgtajā dzejolī var rast atbildes uz jautājumu, kas ir Dzimtene. Katrā dzejoļa rindā pausto domu paspilgtināja uz ekrāna demonstrētie attēli.

Konkursā piedalījās 4 komandas pa 3 skolēniem katrā komandā.

Visi pasākuma jautājumi bija veidoti PowerPointprogrammā, kas arī skatītājiem deva iespēju aktīvi iesaistīties pareizu atbilžu rašanā. Bez tam par katru tēmu 1 – 2 jautājumi bija veltīti tieši skatītājiem. Pirmās jautājumu grupas bija par Latvijas ģeogrāfiju – par Latvijas kaimiņvalstīm, kultūrvēsturiskajiem un administratīvajiem novadiem, ievērojamākajām upēm un ezeriem. Atbildot uz šiem jautājumiem, komandu dalībniekiem bija jādemonstrē ne tikai zināšanas ģeogrāfijā, bet arī prasme darboties ar datoru.

Dabaszinību bloka jautājumi aptvēra tēmas par dažādiem, neparastiem dabas veidojumiem, dabas parādībām, augiem, putniem, sēnēm, zivīm, ezeriem, cilvēku izgudrojumiem. Skolēni ne tikai atbildēja uz jautājumiem, bet arī klausījās skolotājas  stāstījumu par mazāk zināmiem, interesantiem faktiem saistītiem ar atsevišķām tēmām.

Kad žūrijas komisija saskaitīja iegūtos punktus, visvairāk punktu bija 9.klasei, bet tas tikai informācijai, jo vietas netika piešķirtas. Ļoti iepriecināja tas, ka gadījumos, kad jebkuras klases komandai palīdzēja klasesbiedri, tad viņi atteicās no individuālās balvas, bet punktus atdeva savas klases komandai.

Pasākuma nobeigumā katras klases komanda kā balvu saņēma vafeļu torti, kuru pēc tam notiesāja kopā ar klasesbiedriem, neaizmirstot arī pasākumā iesaistītos skolotājus.

Vēlāk, pārrunājot pasākuma norisi ar skolēniem, visi atzina, ka pasākums ir bijis interesants.