Dusmu kontroles spēle

Šī gada 18. maijā sociālais pedagogs I.Lapena, skolotājas I.Plūme un G.Ūbele noorganizēja pasākumu “Dusmas”.

Pasākumā piedalījās 5. – 9. klašu izglītojamie.

Dusmas – viena no cilvēka pamatemocijām. Dusmas ir nepieciešamas, lai cilvēks spētu izdzīvot, lai iegūtu enerģiju un apņēmību aizstāvēt vājākos, iestāties par netaisnību, pastāvēt par sevi. Kopā ar dusmām līdzi nāk agresija – uzvedība, kura nodara kaitējumu citiem. Dusmas ir noderīgas, bet agresija ir nepieļaujama. Lai skolēni labāk apgūtu dusmu kontroli un konfliktsituāciju risināšanas veidus, skolā esam iegādājušies “Dusmu kontroles spēli”.

Dusmu kontroles spēle – vienkāršu un sarežģītu situāciju risināšanai skolā un ārpus tās.

Šajā pasākumā izmantojām skolnieka video ar padomiem kā izbeigt dusmoties. Visus redzētos padomus izmēģinājām pasākuma laikā – dejojām, klausījāmies mūziku, skatījāmies TV, bļāvām spilvenā, plēsām papīru.

Pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar dusmu kontroles spēles noteikumiem.

Skolēni ar lielu ieinteresētību sāka spēlēt spēli grupiņās “Atrisini situāciju” ( mājās, skolā), “Dusmu termometrs” u.c.

Spēles laikā  skolēni ar skolotāju palīdzību izvēlējās risinājumus atbilstoši izvēlētai situācijai. Spēles dalībnieki spēja paskaidrot, kāpēc tieši izvēlētais risinājums ir pats labākais dotajai situācijai.

Pasākumu noslēdza mūzikas grupas “Olas” izpildītā dziesma “Priekšnieku nav” un skolotāju novēlējums, lai katrs no mums saprastu, ka dusmas pieprasa līdzsvaru to izpaušanā. Tā ir vērtīga prasme – būt savu dusmu vadītājam – tikt skaidrībā par sevi un nenodarīt pāri citiem.