Izbraukums pa Lielupi ar burinieku “Libava”

27. septembrī  Sociāli Orientētu Projektu Aģentūra mūsu skolas izglītojamajiem piedāvāja iespēju doties aizraujošā ceļojumā.

Tikām aicināti piedalīties izbraukumā pa Lielupi un Rīgas jūras līci uz burinieka „Libava”, vienlaicīgi iejūtoties dārgumu meklētāju lomās.

Pats piedāvājums bija patīkams, negaidīts pārsteigums. Gandrīz visi 30 skolēni, kuri devās ceļojumā, uz kuģa atradās pirmo reizi. Burinieks „Libava” no ārpuses izskatās kā pasaku filmās, arī notikumi uz kuģa klāja un kajītē bija kā pasakā. Visi notikumi, kas risinājās uz kuģa bija saistoši skolēniem, visu viņi darīja pirmo reizi, bet ar lielu azartu: pirmo reizi brauca ar kuģi, iepazinās ar kuģa kapteini,  vilka buras, stūrēja kuģa stūri, satikās ar pirātu, klausījās interesantus stāstus, iepazinās ar kajīti, redzēja, kā šauj ar lielgabalu, mācījās pievilināt Jūras dievu, meklēja un atrada dārgumus.

Daudz pārsteigumu, daudz labestības, daudz smaidu saņēmām no kuģa „Libava” komandas un Sociāli Orientētu Projektu Aģentūras pārstāvjiem.

Skolēni guva pozitīvas emocijas par šo piedzīvojumu. Gan pārdomātā tikšanās ar pirātu un dārgumu meklēšana, gan kapteiņa vārītā zupa, gan lielās, saldās kūkas un ziepju burbuļi būs tas, ko skolēni atcerēsies, kad domās par jūru, sauli un mūziku, kas skanēja uz kuģa.

Rakstu sagatavoja Jumpravas internātpamatskolas direktore B.Lisovska

Skolēnu pārdomas par piedzīvoto uz kuģa „Libava:

Šī gada 27.septembrī devāmies ekskursijā uz Jūrmalu. Pa Lielupi braucām ar kuģi. Es ar kuģi braucu jau trežo reizi, bet maniem skolas biedriem iespēja pavizināties ar kuģi bija pirmo reizi. Laiks bija silts un saulains. Braucot ar kuģi vēroju jūru un sauli. Man ļoti patika pats kuģis, patika lielais Latvijas karogs, kas vējā skaisti plīvoja. Kuģa kajīte patika, jo tur bija mājīgi un silti. Pats labākais bija šāviens ar lielgabalu. Mūsu kuģa kapteinis cienāja ar garšīgām pusdienām.  Notikumi uz kuģa ir neaizmirstami un gribētos šādā ceļojumā doties vēlreiz. Paldies! – Linda K.

Man patika braukt ar kuģi pa Lielupi un jūru. Pirmo reizi redzēju, kā šauj ar lielgabalu, ļoti patika, kā no ūdens tiek izvilkta pudele , kurā bija ievietota karte, patika arī tas, kā mēs meklējām dārgumus uz salas. Mēs visi pūtām burbuļus un tas bija tik skaisti. Es nekad neaizmirsīšu, kā es stūrēju kuģi. Paldies! – Raitis M.

Man,  braucot ar kuģi, ļoti patika stāvēt un skatīties uz jūru un kuģa burām. Patika meklēt un atrast dārgumus. Es saku Jums paldies! – Sanders G.

Man patika braukt ar kuģi pa Lielupi. Es pirmo reizi redzēju tik daudz skaistas jahtas un laivas. Man bija interesanti, kad stāstīja visādas lietas par kuģi un jūrnieku dzīvi uz tā.  Man ļoti gribētos vēl kaut ko tādu piedzīvot, jo uz kuģa bija jāpilda vairāki interesanti uzdevumi, man patika viss. Paldies, ka mūs pacienājāt  ar visādiem gardumiem. Paldies par zivju zupu, man tā ļoti garšoja. Paldies par garšīgajām kūkām un dzērienu. Paldies, ka mūs uzaicinājāt piedalīties ceļojumā! – Karolīna A.

Ar kuģi braucu pirmo reizi. Man patika pašam stūrēt kuģa stūri, iepazīties ar kuģa kajīti, meklēt dārgumu lādi, patika vērot, kā šauj ar kuģa lielgabalu. Garšoja kūkas un kapteiņa vārītā zivju zupa. Paldies! – Dāvis M.

Man ļoti patika izbrauciens ar kuģi. Tas bija ļoti interesanti.  Labākais bija tas, ka es biju komandas kapteine. Man bija jāpilda dažādi pienākumi un uzdevumi.Es biju atbildīga par pirātu karogu. Mūsu uzdevums bija meklēt apraktos dārgumus, lai tos atrastu bija nepieciešama karte. Mēģinājām pielabināt Jūras dievu, pūšot ziepju burbuļus. Tad šāvām ar kuģa lielgabalu. Jūrā ieraudzījām pudeli, kurā bija ievietota karte. Pēc kartē norādītās shēmas, devāmies uz Neasā naža salu, kur meklējām apraktos dārgumus. Lādi atradām, tā bija pilna ar “zelta” monētām.Visiem sadalīju atrastos dārgumus – šokolādes naudiņu. Ekskursija bija izdevusies. Paldies visiem! – Megija C.