Karjeras nedēļa “Amats ir pamats”

Arī šogad laikā no 9. līdz 13. oktobrim Lielvārdes novada pašvaldība sadarbībā ar Lielvārdes novada izglītības iestādēm organizēja Karjeras nedēļu – “Amats ir pamats”.

9. oktobrī pie mums skolā viesojās Jaunatnes lietu speciāliste Zita Bērziņa un viņas palīgi Zane Zeltiņa un Ieva Razgale.

Sadaloties grupās, tās dēvējot par nelieliem uzņēmumiem, skolēniem bija jāveic 3 uzdevumi.

Strādājot komandā, sadalot darbus un izmantojot dotos materiālus, bija jāizveido augstākais tornis, no papīra jāizgatavo lidmašīna, kā arī jāuzraksta pēc iespējas vairāk profesijas, kas sākas ar S burtu.

Visas nedēļas garumā visiem Lielvārdes jauniešiem bija iespēja piedalīties konkursā ar nosaukumu “Profesija 2030. gadā”, kas lika jauniešiem aizdomāties par profesijām, kuras būs aktuālas nākotnē.

Mūsus skolas jaunieši Linda K. un Ainis L. bija vienīgie, kuri bija iesūtījuši savas profesijas. Par to viņi tika arī apbalvoti noslēguma pasākuma laikā.

Visas nedēļas laikā skolā centāmies noskaidrot mūsu skolēnu sapņu profesijas, ar 2.c – 4.c klases skolēniem iepazinām pastnieka, celtnieka un pavāra profesijas, krāsojām, griezām un līmējām.

Vecāko klašu skolēniem bija uzdevums izvēlēties pareizos instrumentus un darba rīkus, kurus savā darbā izmanto konkrētās profesijas pārstāvis.

12. oktobrī devāmies uz Lielvārdi, lai piedalītos noslēguma pasākumā. Noklausījāmies lektores Kristīnas Sprūdžas lekciju “Nesabojā karjeru pirms tā vēl sākusies”.

Pasākuma laikā skolu komandām tika dots arī uzdevums, mūsu skolas jaunieši ar to veiksmīgi tika galā.

Sakot lielu paldies skolēniem un skolotājiem par piedalīšanos Karjeras nedēļas pasākumos, tikām cienāti ar gardu kūku