Latvijas dzimšanas dienai veltīts svētku pasākums

Gatavojoties Latvijas valsts neatkarības 100.gadadienai, mūsu skolā radās iecere, sagatavot virkni pasākumu par Latvijas Republikas vēsturi un dažādiem notikumiem laikposmā no 1918.gada līdz  2018.gadam.Organizēt un vadīt pasākumus ir uzņēmusies skolas direktore B.Lisovska.

17. novembrī, sagaidot Latvijas valsts  99. dzimšanas dienu, notika pirmais šī cikla pasākums,tas iesākās ar direktores uzrunu un kopēji nodziedātu valsts himnu. Uz pasākumu bija ieradušies arī vairāku skolēnu vecāki.

Prezentāciju par politisko situāciju 1918.g. – 1928.g., kura bija ļoti sarežģīta, sevišķi šī perioda sākumposmā, un grūti izprotama, bija sagatavojusi 8. klase skolotājas L.Ozoliņas vadībā. Klausītājiem bija iespēja redzēt fotogrāfijas, kurās attēloti tā laika notikumi un svarīgi dokumenti, šai vēstures posmā nozīmīgu cilvēku portreti.

9. klase kopā ar skolotāju R.Bobkovu bija sagatavojuši prezentāciju  par  Latvijas administratīvo iedalījumu un tā maiņu attiecīgajā laika posmā.

Par latviešu skolu attīstību materiālu bija sagatavojusi 3./4. klase kopā ar direktori B.Lisovsku.

5.-7.a klase stāstīja par ražošanas attīstību. Šo stāstījumu viņiem palīdzēja sagatavot skolotāja R.Pučekaite.

Skolotāja B.Otto un 5.-7.b klase demostrēja prezentāciju  par kultūras dzīves norisēm, pastāstīja par tā laika ievērojamiem māksliniekiem, rakstniekiem. Klausītājiem bija interesanti redzēt gleznotāju, tēlnieku, arhitektu portretus un viņu veidotos darbus.

Skolotāja L.Krieviņa kopā ar 1./2.klasi bija sagatavojusi ļoti interesantu muzikālu rotaļu par tēmu „Lauksaimniecība”. Skatītāji ar sajūsmu un skaļiem aplausiem uztvēra šo priekšnesumu.

Par pasākuma muzikālo noformējumu parūpējās skolotāja A.Klepera vadītais zēnu vokālais ansamblis un C klašu koris. Zēnu ansamblis izpildīja E.Poles-Polītes dziesmu “Pasakā ienākot”, R.Paula dziesmas “Kur ko likt” un “Putniņš uz zara”, D.Robules dziesmu “Roku rokā” un A.Sirmā dziesmu “Tēvzemei”.

Pasākuma noslēgumā tika apbalvoti labākie sportisti – Lāčplēša dienas sacensību uzvarētāji, un skolēni, kuri uzrādījuši labākās sekmes mācībās septembrī, oktobrī un novembrī.

Pirms došanās mājās visi baudīja svētku pusdienas un kūku.

Aprakstu sagatavoja skolotāja L. Ozoliņa