Lekcija par saskarsmi vecāko klašu skolēniem

22. novembrī mūsu skolā viesojās lektore Solvita, lai ar vecāko klašu skolēniem runātu par saskarsmi.

Skolēnu un skolotāju domas par pasākumu:

Kā pareizi sarunāties ar cilvēkiem. Izturēties vienam pret otru ar cieņu. (Kristaps)

Kā pareizi sasveicināties ar cilvēku. Izturēties ar cieņu viens pret otru. (Kaspars)

Kā draudzēties, būt pieklājīgam, nemelot, kā labāk izturēties pret citu cilvēku. Labas īpašības pret cilvēkiem. (Sanita)

Kā draudzēties, būt pieklājīgam, ka godīgs nemelo. Labi izturēties pret pārējiem cilvēkiem. (Kristaps)

Šodien uzzināju to, ka pēc cilvēka apģērba var noteikt kādos apstākļos dzīvo, raksturu cilvēka, kā arī protams ne katrs cilvēks ir labs, bet mācāmies to cilvēku pieņemt un iespējams, ka viņš mainīsies un nekad neizturēsies pret cilvēku slikti, jo iespējams, kad vēlāk gribēsi atvainoties viņam, iespējams, viņš vairs tev nepiedos, mācies piedot cilvēkam viņa kļūdas. Ja būsi labs pret cilvēku, viņš nekad nebūs slikts pret Tevi. (Linda)

Laba, patīkama un nepatīkama saskarsme. Kādas ir personīgās sajūtas tajās, iejusties cita cilvēka sajūtās. Atgādināt kādas sajūtas izraisītu otrā cilvēkā, ja pats saskartos ar doto situāciju. Vai patīk justies laimīgam. Katram ir tiesības justies laimīgam un drošībā. (Ināra)

Uzzināju par to, kā sarunāties ar klasesbiedriem, ka nevajag otram darīt tā, kas pašam nepatīk. Turpmāk iegūtās zināšanas pielietošu, kontaktējoties ar cilvēkiem. (Benita)

Es šodien ieguvu, ka nevar sist un apsaukāt un melot. Nemelot, neapsaukāt. (Tomass)

Lekcija laba, jo skolēni ieklausījās izvirzītajos jautājumos, mācījās secināt un pieņemt pareizos lēmumus. Labi piemēri. (Silvija)

Es uzzināju ļoti daudz saskarsmes, kā kontaktēties ar draugiem, vecākiem, brāļiem, māsām un ar citiem cilvēkiem kā uz ielas ar cilvēkiem, sabiedriskajos transportos. Tagad varēšu labāk sazināties ar cilvēkiem. (Kristers)

Jaunas saskarsmes. Nezinu. (Markuss)

Cienīt vienam otru. Mēģināšu nelamāties. (Agnis)

Kā nevajag citus aizskart. Neaiztikšu. (Diandre)

Šodien uzzināju, kas ir laba un, kas ir slikta saskarsme. Ka nevajag domāt sliktas domas. Kā tu gribi, lai izturas pret tevi, tā arī jādzīvo pašam. Ikdienā visu laiku sanāk saskarties ar skolēniem. Diemžēl lielākā daļa ir sliktā saskarsme, varu turpināt runāt ar skolēniem par labu saskarsmi (Gunita)

Par draudzību. Par to, ka jārunā taisnība. Būt draudzīgāks, nelamāties, nekauties. (Igors)

Es saprotu to, ka, ja es nemelošu, tad citi man nemelos, ka ja es neaizskaršu citus, mani arī neaizskars. Jābūt laipnam pret citiem, lai citi būtu laipni, jāsveicinās ar cilvēkiem un citi tevi sveicinās. Ja mēs viens pret otru būsim kā es rakstīju, tad būs man labi un arī citiem pieaugušajiem vai bērniem.  Skolotājām teikšu patiesību, ja neizpildīšu mājas darbus. Sveicināšu bērnus, pieaugušos. Centīšos neiesaistīties kautiņos vai citu bērnu apsaukāšanā. (Guntars )

Nedrīkst sist. Nedrīkst apsaukāties, nedrīkst mētāties, nedrīkst spert. Nedrīkst izturēties slikti. (Armands)

Šodien es uzzināju, ka es varu būt vēl labāka. Es vēlējos kaut ko daudz uzzināt, vajadzēs man būt tādai pašai kā citām meitenēm. Lai viņi neapsmej. Neapsaukājās. (Karolīna)

Pasākums notika sadarbībā ar Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas sociālo dienestu.