Konkurss “Ar puzuru rotāti Ziemassvētki”

1.-4. klašu skolēni tika aicināti piedalīties radošajā konkursā. Uzdevums ir klasei kopīgi izgatavot vienu no senākajiem latviešu istabas rotājumiem.

Swedbank kā Dziesmu un deju svētku lieldraugs vēlas parūpēties, lai tautas tradīcijas, prasmes un zināšanas dzīvotu ikdienā un tiktu nodotas tālāk nākamajām paaudzēm, kā arī ieinteresēt jauno paaudzi apgūt latviskās tradīcijas un prasmes.

Konkursa mērķis ir paplašināt bērnu redzesloku, apgūt zināšanas par puzuru lomu saulgriežu tradīcijās, likt pamatus puzura izgatavošanas iemaņām un attīstīt sadarbošanās prasmes, pacietību un neatlaidību.

Arī mūsu skola piedalījās šajā konkursā. Puzuru gatavoja 1.-4.klases skolēni – Renārs, Lūcija, Mārtiņš, Mikus, Bella un skolotāja Elga Ķervāne. Dīķī pie skolas aug niedres. Septembrī tās tika savāktas, notīrītas. sagrieztas. Novembrī sākās darbs pie puzura gatavošanas. Skolēni vēra salmus un skolotāja palīdzēja sasiet, puzurs tika izrotāts ar vistu spalvām.

Darbiņš nebija no tiem vieglākajiem, tomēr skolēni strādāja pacietīgi kā mazi rūķīši 

Trīs laimējušās klases noteica izloze, bet visas konkursā piedalījušās klases saņēma Ziemassvētku dāvanu no Swedbank.

Trīs laimējušās klases saņēma ielūgumu un apmaksātu ekskursiju 15.decembrī uz:

Latvijā lielākā puzura atklāšanas pasākumu Swedbank centrālajā ēkā Rīgā,

Swedbank darbinieku vadītu izglītojošu stundu par rīcību ar naudu un banku darbību,

ekskursiju pa Swedbank centrālās ēkas (“Saules akmens”) telpām un iespēju aplūkot Rīgu no unikāla skatupunkta,

izrādes “Brīnumdaris. Sociālā fizika bērniem” apmeklējumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā,

kā arī tika cienāti ar pusdienām un našķiem.

Mūsu skolas bērni saņēma saldu  dāvanu!