3. septembris – zinību diena

Kokos lapas sāk zaudēt savu vasarīgo sulīgumu, zaļā krāsa lēnām pārtop dzeltenā vai sarkanīgā tonī. Kaut kur iztālēm vēsais rudens vējš traucas pāri koku galotnēm, paķerot sev paspārnē putnus.

Nu jau tradicionāli Zinību dienā skolas priekšā kā bišu spiets viens pēc otra ierodas Jumpravas internātpamatskolas skolēni un skolotāju kolektīvs. Gan lielie, gan mazie skolēni, rudenīgās puķes rokās cieši turot, nāk pa skolas Zinību aleju. Kādam šī Zinību diena ir pirmo reizi, bet kādam – pēdējo, tas šo dienu padara vēl īpašāku un svinīgāku. Klāt rudens, klāt jaunais mācību gads – skolā aicinoši sāk skanēt skolas zvans.

Ar skolas direktores uzrunu zālē tika aicināti 1. klases skolēni, kurus ieveda 9. klases skolēni. Alans un Egils bija sagatavojuši dzejoļus par septembri. Skolas ansamblis iepriecināja pirmklasniekus ar dziesmu ‘’Skolas soma”. Alans uzaicināja visus uz dziesmu, pavadījumu spēlēja skolotājs Antonijs.

Ciemos bija atbraukusi Izglītības , kultūras un sporta komitejas, Sociālo un veselības lietu komitejas locekle Anita Streile, kura veltīja uzmundrinošus vārdus skolēniem, pedagogiem jaunajā mācību gadā.

Pēc svinīgā pasākuma skolēni devās uz pirmo klases stundu, bet pēc svētku pusdienām devās uz izklaides parku ‘’Avārijas brigāde’’.

Vecākā internāta skolotāja I. Lapena