Starptautiskais pavāru palīgu konkurss “Protu, varu, daru!”

18. oktobrī 2. kursa pavāra palīgi – Sanita, Anete, Kristaps L. un Kristaps devās uz Rīgu, lai piedalītos Starptautiskajā pavāru palīgu konkursā “Protu, varu, daru”.

Konkurss norisinājās Rīgas 5. internātpamatskolā – attīstības centrā.

Konkursa mērķis – sekmēt skolēnu ar speciālām vajadzībām komunikācijas un karjeras prasmju pilnveidošanu, ļaujot apliecināt un realizēt savas profesionālās iemaņas starptautiskā konkursā, atbilstoši skolēnu profesionālās pamatizglītības programmai, kā arī veicināt patriotisma audzināšanu gatavojoties Latvijas valsts simtgadei.

Bija uzdots arī mājas darbs, izdomāt kādu interesantu rudens zupas recepti. Glīti noformēta uz A4 lapas tā bija jānosūta konkursa rīkotājiem. Mēs nolēmām savu iesūtīto zupas recepti – „Dārzeņu zupa ar šķiņķi un rupjmaizes grauzdiņiem” pagatavot, lai varētu klāt pievienot foto, par to tikām uzslavēti no žūrijas puses.

Kā arī vajadzēja izcept un līdzi vest rauga mīklas izstrādājumu, kas būtu kā veltījums Latvijas simtgadei.

Konkursā piedalījās 12 skolu komandas, tai skaitā komanda no Lietuvas.

Konkursa uzdevumi bija –

  • lavaša pagatavošana no dotajiem produktiem,
  • dārzeņu plates sagatavošana,
  • galda uzklāšana 5 personām.

Konkursu vērtēja no skolas neatkarīga žūrija, mūsu skolas komanda tika pie dažādām balvām un atzinības raksta.

Vēlos pateikt lielu paldies Kristapam L., kurš ar lielu atbildības sajūtu veica konkursa uzdevumus. Paldies arī Anetei, Sanitai, Kristapam par līdzdalību konkursā!

Jūs bijāt lieliski! 

Profesionālo priekšmetu skolotāja G. Ūbele