Rīgas Motormuzeja apmeklējums

Projekta „Skolas soma’’ ietvaros  22. novembrī apmeklējām  Rīgas Motormuzeju.

Izglītojošs un interaktīvs ceļojums motoru pasaulē. Baltijā lielākais, daudzveidīgākais un tehnoloģiski modernākais seno spēkratu muzejs aicina skolēnus aizraujošā ceļojumā motoru pasaulē, kā arī piedalīties interaktīvās un izglītojošās muzeja pedagoģiskajās nodarbībās. Muzejā apmeklējām divas nodarbības atlecošā bumbiņa, kurā uzzinājām par gumijas īpašībām un, kā laika gaitā attīstījušās automobiļu riepas. Darbnīcas ietvaros katrs pagatavojām atlecošo bumbiņu.

Elektromotori tehniski radošā darbnīca, kurā uzzinājām vairāk par elektromotoriem un to darbības principu. Praktiskās darbošanās ietvaros izmantojot iegūtās zināšanas skolēni paši varēja izveidot homopolāro motoru.

Mūs pārsteidza Rīgas Motormuzejs ar eksponātu dažādību. Mēs varējām iepazīties ar muzeja ekspozīcijām, kuras veidotas kā aizraujošs un interaktīvs stāsts par notikumiem, cilvēkiem un spēkratiem, kas papildināts ar multimediju un jaunāko tehnoloģiju risinājumiem.

Skolēnu viedokļi par muzeja apmeklējumu – lielākai skolēnu daļai patīkamas emocijas izraisīja brauciens ar autobusu, skolēni priecīgi līdzdarbojās arī abās nodarbībās. Skolēniem atmiņā palikusi automašīna, kura ieguvusi balvu par uzrādīto lielāko ātrumu.

Vecākā internāta skolotāja I. Lapena