Leļļu teātra izrāde “Divas Lotiņas”

23. maijā projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklējām Rīgas Leļļu teātra izrādi “Divas Lotiņas”.

Visā pasaulē, bet īpaši Latvijā, aktuāla ir problēma – mūsu dzīves ritms pēdējos gados radījis vēlmi izbaudīt „ātrās dzīves” garšu, kur nav laika remontēt ne vecas mēbeles, ne attiecības. Un nav arī laika parunāt ar bērnu par to, kā viņš jūtas situācijā, ja tētis ar māmiņu izlēmuši iet katrs savu ceļu. Šarmantus akcentus viņu piedzīvojumiem piešķīra iestudējuma vizuālais noformējums, par kuru parūpējies Lielā Kristapa balvas ieguvējs, mākslinieks Reinis Pētersons, un mūziķa Goran Gora klātbūtne, atskaņojot īpaši izrādei ”Divas Lotiņas” sacerētu oriģinālmūziku.

Par pamatu ņemta rotaļa, kurā pieaugušie caur jokiem, dziesmām un spēlēm runā par nopietnām lietām. Šī forma ļauj izvairīties no pieaugušo “paaugstinātā” toņa morālītes.

Skolēni, apmeklējot izrādi, bija pārsteigti, ka pieaugušie, sarunājoties un risinot ikdienas problēmas nelieto rupjus vārdus, ieklausās arī bērnu teiktajā un izskaidro lamāšanās cēloni. Skolēnos raisījās dažādas pārdomas par ģimenes dzīvi. Izrāde bija saistoša kā skolotājiem, tā arī bērniem – viņi līdz ar mazajiem smējās par dvīnīšu niķiem un stiķiem, bet vienlaikus nolasīja arī stāstā risināto pieaugušo attiecību sižeta līniju.

Vecākā internāta skolotāja I. Lapena