Pasākums “Rūķi taisa brīnumus”

Jau kopš seniem laikiem Ziemassvētku vecītis un viņa palīgi rūķi dzīvo kaut kur, no ļaužu acīm noslēpušies, un visu gadu gatavo dāvanas. Neviens nekad nav redzējis rūķu mitekļus vai rūķus pašus, jo viņi ir tik prasmīgi meistari uz slēpšanos, ka mēs varam paiet tiem cieši garām, pat virsū uzgrūsties, bet pamanīt viņus neizdosies. Pat aiz putekļa, aiz mēnesstara ēnas rūķis prot noslēpties! Visu pavasari, vasaru un rudeni rūķi čakli strādā, gatavo dāvanas.

Bet dienā, kad uzsnieg pirmais sniegs, rūķi liek pie malas pabeigtās, nepabeigtās un iesāktās dāvanas, lai darinātu kaut ko paši sev. Katrs rūķis mācās dziesmiņas, dzejoļus, izgatavo apsveikumus, raksta vēlējumus, gatavo priekšnesumus, lai Ziemassvētkus sagaidītu, iepriecinot bērnus, vecākus, skolotājus un paši sevi.

Skolā sanāca daudz rūķu, kuri rādīja sagatavotos priekšnesumus. Visu vakaru priecājās, sagaidīja Ziemassvētku vecīti, skaitīja pantiņus, saņēma dāvanas un ballējās.

Vecākā internāta skolotāja I. Lapena