Pasākums “Pie barikāžu ugunskura”

  1. janvārī mūsu skolā notika pasākums „Pie barikāžu ugunskura”.

To ar Latvijai veltītām dzejas rindām  atklāja Alans, Karolīna un Aurika.

Skolā viesojās zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona galvenais virsseržants Uldis Veliks un zemessargs Tatjana Skrebele.

Viņi skolēniem pastāstīja par zemessardzes darbību un attīstību. Izglītojamajiem bija iespēja pielaikot zemessarga formastērpu, apskatīt inventāru jeb aprīkojumu.

Par barikāžu notikumiem Rīgā 1991. gada janvārī stāstīja skolas sporta skolotājs Zintis Bergmanis, kurš pats bija piedalījies tā laika barikādēs.  Skolotājs pastāstīja, ka viņš ar pārējiem domubiedriem sargāja TV torni Zaķusalā. Salu tilts bija aizbarikādēts. Viņš savā postenī atradās no plkst. 18:00 līdz nākamās dienas rītam plkst. 6:00. Barikāžu dalībnieki mainījās ik pēc 12 stundām.

Z. Bergmanis ir saņēmis 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Šo apbalvojumu piešķir barikāžu dalībniekiem par 1991. gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja 1991. gada barikāžu dalībniekus.

U. Veliks skolēniem uzdeva jautājumus par barikādēm. Tie, kas pareizi atbildēja uz tiem, saņēma nozīmītes.

Pēc tam pie ugunskura cepām desiņas un dzērām tēju.

Paldies mūsu atsaucīgajiem viesiem par saturīgi kopā pavadīto pēcpusdienu!

Paldies skolotājai V. Bangai par pasākuma noorganizēšanu.

Skolotāja G. Ūbele