Uzņēmuma “Ikšķiles saldējums” viesošanās

12. oktobrī iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros mūsu skolā viesojās uzņēmuma “Ikšķiles saldējums” vadītāja ar pasākumu ‘’Saldējums vēsturē un mākslā ’’. Pasākums notika pa klašu grupām.

Saldējuma tapšanas vēsturi, pagatavošanas procesu un uzņēmuma dizaina materiālu izstrādes procesu skolēni izzināja nodarbībā kopā ar Tamāru Rubeni no Ikšķiles saldējuma. Skolēni klausījās Tamāras stāstījumā par Ikšķili, tās nozīmīgākajām kultūrvēsturiskajām vietām, par to, kā mēs katrs pats veidojam stāstu par Latviju.

Skolēni tika iepazīstināti ar Ikšķili, kur tā atrodas un kādas skaistas vietas tajā ir apskatāmas. Pēc tam skolēni uzzināja, kas ir saldējums un no kā to mēdza gatavot agrāk un tagad. Kopumā skolēni degustēja četrus dažādus saldējumus, lai varētu novērtēt viena produkta dažādas garšas izpausmes. Paralēli saldējumu degustācijai skolēni klausījās stāstījumu par to, kā tapis uzņēmuma dizains un to, cik liela nozīme ir dizaina materiāliem pārtikas ražošanas industrijā.

Pēc pasākuma skolēni veidoja savus zīmējumus, kuros ļāvās fantāzijām par saldējuma veidiem un iesaiņojumiem.

Pēc pasākuma tapa skolēnu zīmējumi.

Vecākā internāta skolotāja I. Lapena