Muzikālais loto

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 30.martā skolēni tika aicināti uz izglītojošu mīklu spēli “Muzikālais Loto.”

Muzikālo mīklu atminējumos bija gan latviešu tautas dziesmas, gan latviešu komponistu skaņdarbi, gan arī pasaules mūzikas pērles.
Pēc loto spēles principa nejauši tika izvēlēta muzikālā mīkla. Mūziķi šo mīklu atskaņoja. Tad uz projektora tika piedāvāti vizuāli atbilžu varianti. Kad pareizā atbilde bija atminēta, tika sniegta papildus izglītojoša informācija par konkrēto atminējumu. Vai, piemēram, uz projektora tika rādīta attēlu šarāde, pēc kuras bērniem bija jāuzmin kāda ļoti pazīstama latviešu tautasdziesma.

Visas šajā projektā iekļautās mīklas bija cieši saistītas ar mums visapkārt esošām lietām, skaņām un mūziku. Piemēram, mobilā telefona signāls: mēdz būt tā, ka tas ir vienkārši kāds skaņu signāls, bet mēdz būt tā, ka tā ir melodija, mūzika, ko jau vairāk kā pirms simts gadiem ir komponējis kāds konkrēts komponists. Līdzīgi piemēri sastopami ļoti daudz.

Muzikāli izglītojošo mīklu spēli „Muzikālais Loto” piedāvāja mūziķu apvienība UNIVERSUM: Baiba Rudzīte un Rihards Rudzītis.

Paldies par jauko pasākumu!

Vecākā internāta skolotāja Inga Lapena