Eiropas medus brokastis

Eiropas medus brokastis (European Honey Breakfast) ir sociāli izglītojoša kampaņa, kuru 2007. gadā aizsāka Slovēnijas biškopji, kuras mērķis ir izglītot skolēnus par bitēm, medu, bišu nozīmi tautsaimniecībā, dodot bērniem bez maksas degustēt, nogaršot medu un citus biškopības produktus. 2013. gadā šai kampaņai pievienojās arī  – Latvijas Biškopības biedrība, starp citu, lielākā nevalstiskā lauksaimniecības nozares organizācija, kas apvieno vairāk nekā 3400 biškopjus no visas Latvijas.

Šogad kampaņa pēc divu gadu pārtraukuma norisinājās klātienē, kur Latvijas izglītības iestādēs viesojās biedrības biškopji, kuri stāstīja par medus bitēm un apputeksnētājiem, medu un bišu produktiem, un, protams, piedāvāja medu un citu bišu produktu degustēšanu.

Mūsu skolā ciemojās saimniece Evita Karlsone no saimniecības “Karlsons”.

Vecākā internāta skolotāja Inga Lapena