Eiropas diena 2024

9.maijā visā Eiropā un Latvijā plaši tika atzīmēta Eiropas diena.

Kopš Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai ir pagājuši 20 nozīmīgi gadi.

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā mudināja pilnveidot sabiedrības un jo īpaši skolēnu zināšanas un izpratni par Latviju Eiropas Savienībā, iekļaujot ar demokrātiju un Eiropu saistītus jautājumus mācību un pasākumu saturā, kā arī iedzīvināt jaunu Eiropas dienas tradīciju – Rokasspiediens Eiropai.

Arī mūsu skolā, lai radītu svētku sajūtu, līdzās valsts karogam tika izkārts Eiropas Savienības karogs, kā arī organizēts Eiropas dienai veltīts pasākums.

 

Visi kopā nodziedājām “Oda priekam” – Eiropas Savienības himnu.

 

Skolotāja Vineta Banga pastāstīja svarīgākos faktus par Eiropas dienu.

Eiropas dienu sākām ar “Lielo Eiropas stundu” tiešsaistē. Lielajā Eiropas stundā skolēni un ikviens interesents saņēma noderīgu atbildi uz jautājumu “Kāpēc mēs svinam Eiropas dienu?”, kā arī pilnveidoja izpratni par Eiropas Savienības (ES) izveidošanas mērķiem, darbību, vērtībām, iespējām un Latviju Eiropas Savienībā.

Foto, video –  Ilga Gulbe